Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elöltöltős vagy felültöltős...

Elöltöltős vagy felültöltős mosógépet vegyek?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van mindkét típussal és légyszi írjatok márkát is.

2020. febr. 10. 11:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Én egyértelműen az előltöltős mellett vagyok.

Már a második ilyen gépem (SIEMENS), kezdő koromban egy felültöltős Energomatunk volt.


Az előltöltős sokkal stabilabb, és könnyebben tisztítható is.

2020. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
75%
Itt is regen felultoltos volt, most 6 eve kb egy gorenje seniso care eloltoltos van. A felultoltos kisebb helyet foglal, de kevesebb is fer bele, eloltoltosnek meg hely kell, hogy kinyisd az ajtajat. Lehet csak a regi felultoltos volt korazerutlen, de nekunk az eloltoltos sokkal kevesbe is mozog, zajong. Plusz lehet pakolni a tetejere (na ennyire nem mozog h semmi nem esik le), mert nem kell nyutogatni a tetejet.
2020. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Amekkora helyed van, a felültöltősek általában kisebbek, és mivel mindkét oldalt fel lehet fogatni a dobot, simábban járnak. Nekünk csak felültöltősek voltak eddig, és semmi gondunk nem volt velük. (régi Hajdu, Zanussi, Whirlpool)
2020. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Még egy szavazat az elöltöltősre...

Nekünk is felültöltős volt,-soha többé!

Elöltöltősben is vannak igen jó kis "keskeny" gépek. Aki az egyoldalt csapágyazást hibának tartja,csak nézzen meg egy motorkerékpárt! Ott is már egyoldalon van függesztve a kerék,és sokkal nagyobb erők ébrednek,mint egy mosógépnél.

Ha felültöltőst veszel,CSAK olyat nézz,ami fiókos mosószeradagolós,NE olyat,ahol a tetőben van.

2020. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, mire jók a felültöltősek...

+1 szavazat az elöltöltősre!

2020. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

eloltoltosre rapakolhatsz es belelatsz mosas kozben. de csak 1 ponton van felfuggesztve a dob, igy a tultoltes konnyebben okoz problemakat.

a felultoltosbe nem latsz bele mukodes kozben es nem tudsz rapakolni, mivel a tetejen nyilik. viszont tobbet tudsz bele pakolni (eloltoltos ajtaja a dob kozepen van, ha tele akarod rakni, felfele kell nzomkodni a ruhat, ahova nem latsz), 2 ponton van felfuggesztve a dob, igy nehezebb tultolteni, es kevesebb helyet foglal a gep. valamint azt is fontos megjegyezni, hogy a viz csak felfele nem folyik.

neked kell eldonteni, hogy mi jobb. ha kicsit a hely, akkor felultoltos. ha van hely, vagy kenyelmesebb elolrol megpakolni (pl polc lenne a gep felett, vagy jol jonne a gep teteje mint pakolofelulet), akkor eloltoltos.

2020. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Az elöltöltős addig jó, ameddig fiatal vagy. És van helyed bőven a gép előtt. De mikor már nem annyira jó a térded meg a derekad, akkor rákényszerülsz a felültöltősre. Az elé nem kell odahasalni, beletömködni a ruhát, hanem csak felülről behajigálod, és kész. Kiszedéskor meg rá tudsz támaszkodni a szélére. :)

Nekünk egyszer volt egy Bosch elöltöltős, tökéletesen működött, de anyám dereka miatt el kellett adni. Az egy oldali csapágyazás miatt ez veszélyeztetettebb, bármelyik szerelő megmondja. Vagy bárki, aki tanult mechanikát. Szerencsére, a Bosch az nagyon jó mindenben, még tizen-valahány évesen is működött annál, aki megvette.

Ezen kívül az idők során csak felültöltősek voltak. Régi Hajdú, aztán Whirlpool, Siemens (ennek 2 éves korában kinyiffant a motorja, szerelő szerint úgy jártunk jobban, ha kidobtuk), most megint Whirlpool. Csúnyákat írnak a márkáról, csak azért mertem megvenni, mert akció keretében 4 év teljes körű, és 10 év motorgaranciát kaptam.

Ez is rohad már így 2 vagy 3 év után, a Siemens még csúnyább volt ennyi idősen, a régi W. oldala meg szó szerint átlyukadt 10 éves korára, amikor tönkrement. Eddig csak a Bosch nem rohadt, de az nem függ össze azzal, hogy elöltöltős volt.

2020. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nekünk most Whirlpool elöltöltős van de már másodjára kéne szervizelni 3 éven belül mert kinyúlt az ékszíj, egy ismerősömnek meg a Zanussi felültöltős 1 évet bírt összesen. Bosch, Gorenje vagy LG márkákban gondolkodok. A felültöltős lehet, hogy stabilabb de mindenhol azt olvasom, hogy nagyon rozsdásodik.
2020. febr. 10. 15:48
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

A rozsdásodás nem függ attól, hogy hol kell betenni a ruhát. Ugyanabból az anyagból készülnek, ugyanabban a gyárban, ugyanúgy felületkezelve.

Még a hűtők is nagyon rozsdásodnak, mégse veszek helyettük elöltöltős mosógépet. :)

2020. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a felültöltőst szeretem (Hajdúm volt, 40 évig bírta..).

Ha kifelejtettem valamit a mosásból (ami nálam gyakran előfordul) csak leállítottam, kinyitottam és beledobáltam. Ugyanígy tettem olyan holmikkal is, amiknek csak egy öblítés kellett, azokat a program vége felé raktam bele, amikor már nem forró vízzel mosott.

Most albérletben elöltöltős van, utálom, hogy szinte a földön ülve kell bepakolni-kipakolni.:( Ha meg kimaradt valami, moshatok még egy adagot.

2020. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!