Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felültőltős vagy alúltőltős...

Felültőltős vagy alúltőltős mosógépet érdemes vennem otthonra?

Figyelt kérdés

Apám szerint felűltőltőset, hiszen annak 2 tengelye van így eleve erősebb, többet bír ki, nem romlik el azonnal. Egy másik barátom szerint meg alúltőltőset, hiszen az amerikai filmekben az van,iparban nagyban használják azokat, akkor annak jobbnak kell lennie.


Szerintem a barátom hülyeséget beszél, mert annak csak 1 tengelye van. De az is lehet hogy az a jó?


2015. ápr. 29. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Elöl- és nem alultöltős. :)

Én azért szeretem a felültöltőset, mert abba mosás közben is be tudsz dobni vmit, ha kifelejtettél. Ez velem sűrűn előfordul.

Apád érvét én is hallottam régebben, nem tudom, a mai technika mellett is így van-e.

A barátod valóban hülyeséget beszél.

Az elöltöltős (egyik) előnye: rá tudsz tenni szárítógépet.

2015. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
-nem egy meg két tengely van,hanem az oldaltöltősnél csak egyik oldalon van csapágyazva a dob,a felültöltősnél meg mindkét oldalon van egy-egy
2015. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Markus55 válasza:
65%

Ugyanolyan paraméterekkel (kapacitás, energiaosztály, centrifuga fordulat) egy felültöltős mosógép drágább, mint egy elöltöltős, viszont tartósabb is.

Csapágyazása dupla és talán kényelmesebb is bele pakolni.

75-85 ezer Ft között vannak nagyon jó felültöltős gépek már.

Ha nincs rá ennyi, akkor 55-65 között vannak elfogadható elöltöltős gépek. Ennél olcsóbb kategória - bárki bármit mond - már az "olcsó húsnak híg a leve" kategória

2015. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Markus55 válasza:

Az amerikai filmekben beépíthető félipari-ipari kategóriájú elöltöltős mosógépek vannak, mosodákban.

Ezeknek a töltete/kapacitása is hatalmas, háztartásba nem igazán való.

Mindemellett 200-400 ezer forint között van az áruk.

2015. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem oldaltöltős van, így fért be a konyhaszekrényhez, volt felültöltős is, azt lehet kicsit kényelmesebb volt ki és be pakolni - nem kellett hajolgatni.

Viszont ennek nagyobb a nyílása szerintem.

Egyik sem romlott el soha, remélem így is marad :)

2015. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs 2 es,de csapágyazni csak tengelyt lehet .Ha nem 2 lenne ,akkor mi lenne a csapágyba illesztve,talán maga a dob ?Mégis hogyan ?
2015. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A felültöltős jobb. Az elöltöltősökkel több a műszaki probléma.
2015. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 horbeni ***** válasza:
nekünk az elöltöltős vált be
2015. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vettem elöltöltőset anyámnak, de nem örült neki, nem bírta a dereka a hajolgatást, azt csak négykézláb állva lehet kipakolni. A gépet el kellett adni egy év után, és venni helyette egy felültöltőset.
2015. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!