Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudom áthelyezni a...

Hogy tudom áthelyezni a konnektort?

Figyelt kérdés

Lecseréltem a fürdőszobabútort és az új takarja a tükör melletti konnektort, amire pedig nagy szükség van.

Nem vagyok villanyszerelő, de egy csillárt simán bekötök, vagy egy laza kapcsolót, vagy konnektort megreparálok.

Nem akarom a csempét tönkretenni, ezért nem tudom a falba vésni az újabbat.

Megoldható úgy, hogy meghosszabbítom a régi vezetéket, természetesen megfelelően szigetelve és sínben elvezetem a kívánt távolságra? Persze akkor nem lesz süllyesztett a konnektor, ami elég ronda látvány.

Vagy:

Bekötök egy hosszabbítót a jelenlegi konnektorba és azt elrejtem a szekrénybe?

Melyik vagy milyen lehetőséget ajánlanátok, ami egy párás, vizes helységben biztonságos?


2018. jan. 12. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad saját magad: vagy hosszabbító, amit elrejtesz vagy ahogyan leírtad, veszel egy nem süllyesztett konnektor és tiplikkel felfogatod a csempére.
2018. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, egy "vagy" kimaradt az előbbi hozzászólásomból.
2018. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, nekem is csak ezek jutottak eszembe, ahogy írtam is.

Csak reméltem, hogy van valami más, biztonságosabb módszer is, amiről én nem tudok.

Nem mintha számítana ebben az agyonemancipált világban, de nő vagyok és reméltem, hogy valamelyik fiú tud valami egyszerű-nagyszerűt mondani.:)

Azt hiszem a hosszabbítós variációt választom.

2018. jan. 12. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hosszabbitó az tökéletes, főleg mag ha el is tudod tüntetni. Lehet különböző hosszúságúakat venni , igy pont olyat is tudsz venni ami oda kell. De lehet csinálni is hosszabbitót.
2018. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 L.. István ***** válasza:
Háát hosszabbítót nem szívesen használnék vizes helyiségben, márpedig egy fürdőszoba eléggé az. Miért volna ronda egy nem süllyesztett konnektor? Szoktad a konnektorokat nézegetni?
2018. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Konkrétan nem vizslatom a konnektorokat, mert belesimulnak a falba, ellentétben a nem süllyesztettel, ami egy kiálló dudor és mivel eléggé központi helyen lenne, nem tudom nem észrevenni.

Viszont abban igazad van, hogy talán a biztonságosabb megoldás ez lenne, de ezt még emésztgetnem kell.

2018. jan. 12. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, a jelenlegi konnektor is nyitott, azaz a víz ugyanúgy bele tudna menni, mint egy hosszabbítóba.


Ha olyan módon takarja az új szekrény a konnektort, hogy sima hátlap van azon a helyen, akkor az is megoldható, hogy egy lyukat csinálsz a szekrény hátuljába (pl. flex, ha palástfúrót nem tudsz kölcsönözni), és ha valamit be akarsz dugni, akkor kinyitod a szekrényajtót, és bedugod.

Vagy ha a bepakolt dolgoktól nem fér oda a villásdugó, összedobsz egy fél méteres hosszabbítót, amit a szekrényben tárolsz, állandóan bedugva.

2018. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Sajnos nem szekrény esik a konnektorra,(akkor gondom egy szál sem lenne) hanem egy jó nagy tükrösrész, amit ugye nem lehet kivágni.:(

2018. jan. 13. 08:59
 9/12 L.. István ***** válasza:
Esküszöm, most bementem a fürdőszobába és megnéztem, milyen konnektor van ott, mert ha megöltél volna se tudtam volna megmondani. Egy 3-as külső van. Nem mondod, hogy rosszabbul esne a fogmosás vagy a zuhanyzás a külső konnektortól?! Egy fürdőszoba 90%-ban a funkcionalitásról szól szerintem.
2018. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Bekötök egy hosszabbítót a jelenlegi konnektorba"

Ez mit is jelentene? Párhuzamosítasz a konnektoron?

2018. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!