Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valóban olcsóbb lenne a fa az...

Valóban olcsóbb lenne a fa az esetemben?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag megfelelően szigetelt házban élek, amiben központi fűtés van, villanykazánnal. Mondanom se kell, igencsak drága, a gázt biztos harmadáron kihoznám egy télen, csakhogy az errefelé egyáltalán nincs, a faluban sem. Gondolom az esetemben, még a konyhakészen vásárolt fa is jobban megérné. Itt errefelé az akác erdei köbmétere kereken 30 ezer forint konyhakészen az erdészettől egyenesen. Fűrészem sajnos nincs, sok időm se lenne vele, de a villanyt mindenképp szeretném elfelejteni.
2020. febr. 18. 03:19
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mennyi a villanyfűtésed? Ha át állsz fára tetess egy jó nagy puffertartályt azzal még tudsz sokat spórolni. Egy 100 m2 es házra legalább 1500 litereset. Ha jó áron kapsz puhafát attól se kell félni. Én tökéletesen elvoltam nyárfával is. Sokkal olcsóbb mint a keményfa de nem annyival rosszabb.
2020. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz fával bíbelődni, akkor faapríték, daraszén, fáradt olaj tüzekés is fele, harmada mint a villany. Ráadásul ezek mind jól autómatizálhatóak. Tehát kényelmesek.
2020. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány kWh CSAK A FŰTÉS ÉVENTE?

Ha ezt leírod, kiszámolom, mennyit spórolnál.


30 ezer KONYHAKÉSZEN, leszállítva. Nagyon olcsó, melyik erdészet?

2020. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem leszállítva. Sefag egyébként.
2020. febr. 18. 22:11
 5/5 A kérdező kommentje:
2500 Ft/m3 a szállítási költség. Szerintem annyira ez nem rossz. S azért mégis egy hivatalos cég.
2020. febr. 18. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!