Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy újra a...

Bodrics kérdése:

Mit tehetnék, hogy újra a radiátorban keringjen víz?

Figyelt kérdés
Panelban állítható radiátorok kerültek beszerelésre. Arra az esetre, ha elzárnám őket, van közvetlen leágazás, hogy a fűtés a többi lakásban ne álljon le. Elzártam a radiátort, de most hogy újra megnyitottam, a víz nem akar a radiátoron keresztül keringeni. Mit tehetek, hogy újra ott keringjen? Levegő nincs a rendszerben.

2018. nov. 20. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nincs levegő a rendszerben? Légtelenítettél, vagy van automata légtelenítő, ami nincs lezárva? Vagy látható lejtése van a felső csőnek a radiátorod felé?

Ha tényleg nincs levegő: állítható radiátoron a termosztátost érted? Nem lehet, hogy nagyon alacsonyra van állítva, és a szobában lévő hőfokon még lezár?

2018. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezekben általában a szelepben van egy hőmérő ami nem nyit ki bizonyos hőmérséklet alatt.
2018. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Levegő nincs a radiátorban, légtelenítettem. Az ‘állítható’ alatt valóban egy termosztátos tekerő értettem, azonban ha teljesen kinyitom, akkor sem indul be a keringés és annyira meleg (szerintem) nincs, hogy a termosztát blokkolja a vizet. Lejtés egyébként nemigen van, meg merem kockáztatni, hogy vízszintes minden, de ezt majd ha hazaérek megnézem. Ezek alapján valami ötlet? Nem volna rossz télen kicsit fűteni :D
2018. nov. 20. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Külön minden radiátor szelepben szokott lenni automatikus kioldó. Például ha a szobádban 24 fok van akkor hiába van maxra tekerve a radiátor akkor is jéghideg marad. Ráadásul ezek el is romolnak. A másik hogy hiába levegőtleníted a radiátort attól még maradhat bent levegő.
2018. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott. A hőfokszabályozó szelep (vagy minek hívják) volt beragadva. Fogóval megmozgattam és egy kis WD40-nel megkínáltam. Most már tökéletesen működik.
2018. dec. 5. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!