Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem megy fel a páratarta...

Miért nem megy fel a páratartalom?

Figyelt kérdés

Borzasztóan alacsony a pára a szobában, és meleg is van. Tegnap vettem egy párásítót, ami elméletileg bőven elég nagy (50m2 van ráírva felső határként, a szoba 27m2), tegnap este (másfél-két óra járatás után), felkúszott 38-ra (előtte 32 volt), amin meg is lepődtem, viszont ma reggelre nem hogy nem változott, hanem azóta elkezdett visszaesni, jelenleg 36. Pedig ugyanolyan intenzitással ment éjszaka is. A víz sem fogyott ki.

Ez miért van? Mit lehetne tenni?



2020. febr. 29. 14:29
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
A szoba ajtaját csukd be. A pára meg a fűtés miatt ilyen alacsony. Szóval ne fűts :o)
2020. febr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlót tapasztaltam 50 évvel ezelőtt lakótelepi szobában. A permetező párásító egész nap ment, este mégis változatlan értéket mutatott a higrométer, miközben a padló és a szőnyeg körülötte csurom víz volt. A falak rengeteg vizet képesek megkötni.
2020. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig a falak, bútorok nagyon elszívják a nedvességet, majd normalizálódik. Ha az ablak nem jól zár és folyamatosan jön be a hideg, száraz levegő, az is lassítja a folyamatot.
2020. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kinti hideg levegő szárítja a lakás levegőjét. Azaz a ház természetes filtrációja okozza. Rosszul záródó nyílászárók, nem megfelelő fal-födém kapcsolatok, kémények, szellőzőkűrtők, stb... okozzák.

Csak egy példa mai korszerű ház, filtrációs úton 100-150m³-es légcserével rendelkezik óránként. Egy '60-as '70-es években épült házon ez simán lehet a tízszerese is.

2020. márc. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!