Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan érdemes szenet rendelni...

Avada0 kérdése:

Honnan érdemes szenet rendelni? Ki lehet hozni hasonló árra mint a tűzifát? Ha nem, esetleg más tüzelőanyagot össze lehet hozni a fánál nem drágábbra?

Figyelt kérdés

Vajon lehet olyan olcsón beszerzni, hogy ne legyen drágább?

Pl itt azt állították, hogy a lignitük olcsóbb mint a fa: [link]

Elég nyűg tud lenni a fűrészelés, hasogatás pakolás...


Ha mást nem, vajon akár hasított fát be lehet olyan áron hogy megérje?



2020. márc. 24. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem lignit, hanem brikett, vagyis drága. A sima bányászott lignit olcsóbb:

[link]

Sok a salakja, de amúgy ennél olcsóbb tüzelőanyag nem létezik. Igaz, hogy a fűtőértéke alacsony, de az ára még sokkal alacsonyabb. Szárítani kell, mert frissen nagyon vizes, de ha most megveszed, télre jó lesz. (Utána meg összetörik, törmelékes lesz, ha túlságosan kiszárad, de azért poros nem lesz. Nekem van sok éves egy kevés, néha tüzelek belőle, jól használható.) Kell hozatni egy egész teherautóval, úgy viszonylag olcsóbb a fuvar mázsára vetítve.

A lignitnél tán még a gáz se olcsóbb. A hasítva vett fánál sokkal. (A linkelt táblázat nem jó, mert egy dolog, hogy mennyi hőérték van az adott anyagban, a másik meg, hogy a fűtőberendezéseddel mennyit tudsz kivenni belőle.)

2020. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Én fa aprítákkal fűtöttem ki a telet. Egy fillérembe sem került. Illetve, a traktorosnak fizettem néhány sört, meg az aprító is árammal ment, de ennyi volt az össz költség. A hamut meg kiszórom a kertemre, amit a salakkal nem tehetnék meg. A fával tényleg dolgozni kell, és az csak akkor kellemes elfoglaltság, ha szereti csinálni az ember. Én szeretem hasogatni, tető alá rakni, de már két éve nincs rá szükségem.
2020. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 végül is a a linkelt oldalon "ömlesztett lignit dió"

volt kiemelve. Nem tudom megnézted-e a táblázatot.


Mondjuk viszonyításképpen megemlíthettem volna, hogy legutóbb olyan 26 ezerbe került egy köbméter fa. Amit aztán fűrészelni, meg hasítani kell ugye. Nem tudom máshol mennyibe kerül.

2020. márc. 28. 10:09
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Jó, de honnan, és hogy szerzi be az ember?


Az egy dolog ha közelben ismerőstől el lehet hozni, de mások hogy jutnának hozzá?

2020. márc. 28. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:

"#1 végül is a a linkelt oldalon "ömlesztett lignit dió"


volt kiemelve. Nem tudom megnézted-e a táblázatot."

Igen, megnéztem. Ezért írtam, hogy a sima lignit sokkal jobban megéri. De persze lehet, hogy téged csak a szép forma vonz, csak ezt nem írtad. A kérdésedből én úgy láttam, hogy bármi jöhet, ha olcsó, és az egyszerű, nem formába préselt lignit az bizony nagyon olcsó meg költséghatékony.

2020. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Oké.

2020. márc. 30. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!