Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rossz hangszigetelés, vizes...

Rossz hangszigetelés, vizes fal, betonozási hiba okozhat áthallást?

Figyelt kérdés

Nem rég irtam ki egy kérdést.A lényeg h egy 4 lakásos társasházban élünk.2-2 lakàs.Mi vagyunk az emeleten,oldalsò szomszèdtòl semmit sem hallunk,de az alsòtòl igen.

Tv,zene,beszélgetés,ajto ablakbecsukás,léptek,ha leejtenek valamit,konkrètan minden mozdulatot.Mindent ami hanggal jár.Tegnap feljött az alsó lakò és csinàltunk tesztet.Ö azt mondja semmit sem hall tölünk,ritkàn valamit de nagyon halk.A terasz ajtok toloajtok.Mi halljuk ahogy leforditja a kilincset es azt is hogy huppan ha behuzza az ajtot.

Nagyon hangos,mi ugy gondoltuk hogy csapkodja az ajtokat ablakokat.

A ferjem lement es teszteltünk.En is kinyitottam majd erösebben bahuztam az ajtot.A ferjem mondja semmi.Trappoltam,azt mondja semmi talán 1-2 két aprò hang volt csak.Ablak nyitas tölünk nem hallatszodik ahogy a tv sem.

A tv zenet mindig halljuk,a lenti lakásban normàl hangerön szol a tv ahogy nalunk is.Nalul semmi,de fennt nálunk hallani.Es elég erösen.

Szoval megy a gondolkodas mi törtenhetett.Egyebkent ujepitesü a haz,elsö beköltözök vagyunk.

Tölünk semmi vagy nagyon minimàlis zaj megy le amit akkor hallasz ha fülelsz.De tompa és halk.

Alulrol a felsö lakàsba viszont mindent hoz a fal.

Az also szomszed gondolkodik h egy ismeröse csinal Dezibel mèrést,azt kellene letesztelni de nem tudom ennek lesz e eredménye vagy ebböl megtudunk e bármit is.

Van ötletetek hol lehet a hiba?

Lehet a felsö lakàsban nem jò valami?Szerintetek melyik lakàsnál kell gondolkodni a megoldàson?


2020. ápr. 7. 10:42
 1/2 A kérdező kommentje:

Példàul ha porszivozik az also lako halljuk bugni a porszivot is de azt is ahogyan neki koppan a porszivofeje a butoroknak ajtoknak,szegélylécnek.

Mi heti 4 szer porszivozunk(cica miatt) de azt mondja nem hallja.

Szoval nagyon érdekes az egész😮Mi ugy gondoltuk ök hangosak de igazàndibol nem.Es azt hittük ha mi halljuk öket,akkor ök is minket.De szinte semmi nem jut le az also lakasba.

2020. ápr. 7. 10:46
 2/2 A kérdező kommentje:

Mégegy érdekesség...

Ha a nappaliban szôl a tévé zene alul,nálunk felettük a nappaliban halljuk de tompa ahhoz képest amennyire a lakàs másik végében találhatô hálòszobában hallhatò.

Valamiért a fürdö hálonkban felerösödnek a hangok pedig nem is ott törtenik a zaj.

Este is ha a haloban vagyunk,halljuk h az alattunk levö a nappaliban a lakas masik vegeben kinyitotta az ajtot😒

2020. ápr. 7. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!