Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízaknából már mostanában ki...

Vízaknából már mostanában ki kell szivattyúzni a vizet, vagy szept ráér? Az alján van egy kicsi.

Figyelt kérdés

Elsőként azt jegyzem meg, hogy látszólag semmi gond a vezetékes vízzel, áll a pörgettyű mindig, amikor vagy a két vízaknabeli csap el van zárva, vagy a benti csap van elzárva. A mérőórán a tízezred fok is mindig ugyanannyi, hetek múlva is, amíg nem nyitok. Szoktam jegyzetelni dátummal a vízóraállást.

Kérdéseim:

Szerintetek se gond, hogy amikor a vízvezeték aknájában megnyitom a vizet, a bejövő csapnál kifröccsen egy kis víz? Ismerősöm szerint nem baj, nem ereszt. Falusi, félkomfortos házról van szó, kút is van, havi kb egyszer vételezek vezetékes vizet (eddig legalábbis ez volt a gyakorlatom). Ilyenkor tehát fröccsen egyet a bemenő csapnál (bemenő alatt értsd: a vízakna csapjai közül a közterület irányába eső csap), majd megnyitom a benti csapot, feltöltöm a flakonjaimat vízzel, télen ez után visszazártam a vízakna két csapját úgy, hogy előbb a kimenőt, majd víztelenítés céljából engedtem kifolyatni a házban levő csapból a maradék vizet, és ezután a vízakna befelé irányuló csapját is elzártam, meg is állt a vízóra pörgettyűje rendesen. Aztán a házban levő csapot is elzártam.


Alig láttam a vízakna alján eddig némi vizet, szinte nem is volt, így télen semmi fagyás nem történt, így most se látok fagyást.

A következő változott az eljárásomban:

múlt héten végleg kinyitottam a vízakna két csapját, szerencsére most se pörög a finomérzékelő pörgettyű a vízórán, hiszen a benti csap zárva van.

(A vízakna kb fél méter átmérőjű, és kb másfél méter mély, elég kemény műanyag, kihúzható csöveket tartalmaz (a vízórával együtt kihúzhatóak a spirális műanyagcsövek), nem fémcsövek, a vízakna csapjainál viszont fémes.)

Persze múlt héten is fröccsent egy kis víz a vízaknába a bemenő csap tövéből, ilyenkor -ismerősöm szerint- hirtelen, kintről jövő túlnyomás okán fröccsen a tömítésnél (vagy hol is?). A túlnyomás miatt nyilván át is megy a vezetéken egy kis víz, és nyilván ilyenkor pörög a vízóra, de ez csak másodpercekig tart, hiszen ilyenkor még zárva van a házban levő csap. Majd szépen ismét megáll a pörgettyű, fröccsenés sincs már ekkor.


A kérdéseim tehát, hogy tényleg nem szivárog-e, és tényleg természetes vajon ez a fröccsenés, amikor kb havonta egyszer megnyitottam a vízaknában a csapot?

A másik kérdésem meg, mivel több kis fröccsenés sokra megy, múlt héten arra lettem figyelmes, hogy már kb öt centi magasan áll a víz a vízaknában, és nem tudom, nyáron állhat-e benne ez a kis víz -penészedik-e, oldja-e a csöveket stb okoz-e bajt?-, és hogy télen okozhat-e bajt pl fagyással, avagy mivel másfél méter mélyre eresztem vissza a spirális vízcsöveket, rajta szorosan az aknafedővel, így semmi baj nem lehet, és ott mélyen nem tud vajon elfagyni se?


Ma is néztem a vízórát, szerencsére nem pörög, és tízezred pontosan ugyanazt a vízóraállást mutatja, mint múlt héten.



2020. ápr. 23. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos jól értelmezem(?)


Állapítsuk meg távolbanézéssel innen a homeoffice fotelből a pc-nk előtt, hogy a te Jászkara#aszajenői aknádban szívároghat-e a víz a csőből(óra előtt v után ez tökmindegy).

Mondom neked a tuti választ! --> Nem tudjuk! Ott kell megállapítani,lent az aknában!!

2020. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha van víz az aknában, az valahonnan jött. Talajvíz? Innen nem tudni. Ha nem szivárog el, talán az. Ha zárt az akna alul, talán mégsem talajvíz. Okoz e kár? Annyi biztos tudsz, hogy a vas rozsdásodok, tehát nem tesz jót neki. A csövek anyaga viszont kérdéses.

Freccsen a csapnál víz. Csapnál hol? Ha tekerős csap akkor tömszelence gond; vagy javítható vagy csere. Ha golyóscsap annál kicsi az esély.

2020. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, talajvízre én is gondoltam. Nem úszható meg, hogy szakembert hívjak ki? Vagy ingyenes, ha a vízműveket kihívom? Egyébként nem értek ehhez, nem tudom, mi a tömszelence, vagy micsoda, de azt látom, hogy valami szalag lóg a menetnél, ahol rögzítve vannak a vízakna csapjai.


Előző, ha csinálok majd fotót, abból tudsz mondani majd biztosat, vagy felesleges, és ki kell hívjam a vízműveket?

2020. ápr. 23. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a szalag a menetnél tömítés.

Ilyen golyóscsap

[link]

vagy sima

[link]

és hol folyat?

2020. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmim van, mofém golyóscsap, ezek szerint. Hol folyat? Tehát amikor a bemenőt nyitom, akkor spriccel 1-2 másodpercig, aztán abbamarad. Mivel nem vagyok hozzáértő, nem tudom, hogy pontosan hol spriccel, de saccra a menetnél, talán...
2020. ápr. 24. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kihivnam a viteseket.

Egy másodpercre se folyjon feleslegesen a víz.

2020. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ingyenes?
2020. ápr. 24. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre kérdezz rá, de csak az óra előtti rész a szolgáltatóé,másikkal nem foglalkoznak.
2020. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!