Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan motiválod magad olyan...

Hogyan motiválod magad olyan feladat elvégzésére, amihez egyáltalán nincskedved és csak halogatod?

Figyelt kérdés

Nem házimunkára gondolok, hanem olyan feladatra, amihez nincs fix időpont, de jó lenne haladni vele. Most én épp egy szakdolgozatról beszélek, bár igaz, van még egy évem, de nem szeretnék csalódást okozni a tanáromnak.

Hogyan motiváljam magam, hogy ne csak halogassam a dolgozat írását?


(azért írtam ezt a kérdést az "otthon" kategórábw, mert itthon küzdök ezzel a problémával, pláne hogy mindenhol az a felirat van, hogy "maradj otthon".)


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 24. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig az időfaktorra szoktam gondolni ilyenkor. Én műszaki vonalon végeztem, nekem a diplomamunkát megírni kb. 2 hét volt, 80-90 oldalt írtam. A megírást mondjuk elég komoly kísérleti munka előzte meg, de azt a részét szívesen csináltam.


A megíráskor azzal számoltam, hogy ha egy oldal megírására egy órát szánok, akkor úgy összesen 70-80 óra alatt meg kell tudnom írni az egész dolgozatot. Az mondjuk napi 3 órát rászánva durván 1 hónap alatt megvan, és csak napi 3 oldalt kell mindig írnod, és bőven marad időd a nap további részében bármire, miután letudtad az aznapi adagot. Engem ez valamiért segít, hogy hozzálássak a melóhoz. Esetemben intenzívebb volt a történet, én durván napi 6 órán át írtam a cuccot, kisebb remeteségbe vonulva, de viszont tényleg 2 hét alatt megvolt így, az utólagos korrekciókat nem számolva (de azok már összvissz pár órát tettek ki összesen).


Szerintem szakdolgozat/diplomamunka íráskor jól jön, ha pár hétre bele tudsz a témába merülni, átállítani rá az agyadat, és semmi mással nem foglalkozni, így időben szerintem jobban jössz ki végül, minthogyha kevésbé intenzíven haladnál.

2020. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkaidővel.

Vallalkozó vagyok, van saját magamnak kiszabott napi 8 óra munkaidőm, ebbe nem csak a munkát hanem minden egyéb kellemetlenséget is belesürìtek ami főleg azt ami előre is visz... pl szakdolgozat...

De hozzá tartozik, hogy a munkaidő nem működne számomra munkahely nélkül, ezért bérelek egy irodát... hogy minden reggel fel kelljen kelnem, és el kelljen mennem dolgozni... mégha az én munkám nem is hasonlít semmiben az átlag munkagelfogáshoz...

De hazudnék, ha azt mondanám, nem volt még olyan, hogy az irodába beérve, az asztalon elterülve folytattam az alvást... :D

De ilyenkor annyival tovább maradok "dolgozni" amennyit ellébecoltam belőle.

2020. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitűzök magam elé kis célokat, tehát lebontom apró lépésekre a nagy feladatokat, pl. szakdolgozatírás. Elhatározom mondjuk, hogy a tanáromnak elküldöm vasárnap a bevezetést. Vagy mondjuk átnézem ezzel a kulcsszóval az irodalmakat, amiket találok, vasárnapig.
2020. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 26. 23:38
 5/8 anonim válasza:
100%
2 hét alatt 80-90? Embere válogatja, én napi 3 oldalnál többet képtelen vagyok leírni, na meg közben át is kell többsör olvasni, átfogalmazni, stilisztikailag javítani..Na de nem vagyznk egyformák. Szerintem magadat ismered legalább annyira, hogy reális célokat tudj kitűzni. 1 év bőven sok idő, én 4 hónap alatt írtam meg a szakdogám, ami magába foglalja a kutatást és az irodalomelemzést. Nekem 86 oldal lett, mindennel együtt 121 oldal.
2020. ápr. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én 2 hónapig írtam, sokszor majdnem feladtam annyira szenvedtem vele, de az enyém :) és nagyon sokat tanultam belőle.

A legjobb motiváció amúgy a határidő.

2020. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én pontosan egy évvel a szakdolgozat leadási határideje előtt kezdtem el olvasni és kijegyzetelni hozzá a szakirodalmakat, és egy-két hét múlva már elkezdtek összeállni a fejemben a dolgozatom főbb körvonalai. Engem az a tudat motivált, hogy időben kezdetem el, és mivel bőséges időt hagytam rá, így még élveztem is a vele töltött munkát.


Más, nagyobb volumenű munkákban is a rendszeresség motivál: a tudat, hogy ma is haladtam vele.

2020. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak! 😊
2020. máj. 14. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!