Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 6 lakásos társasházat át...

6 lakásos társasházat át lehet-e alakítani normál családi ház formára? Ne kelljen a továbbiakban közösképviselő, így minden lakó a saját egyszintes lakásának a felelőse legyen.

Figyelt kérdés
5 lakásnál nem kell, lehet valami kivétel a kérdésem ügyében?

2020. ápr. 25. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem újra kell fogalmazni az okiratot.

Aztán mindenki aláirja .A közös az semmiben sem jó.

2020. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól tartok, hogy nem. Ugyanis közösek a falazatok, a tetőzet mindenki érdekét szolgálja, a házba feltehetően egyetlen ivóvíz nyomócső megy be stb. tehát igenis vannak közös elemek.
2020. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, 6 lakás felett kötelező a közös képviselő. Osztatlan közös tulajdonban nem tudtok lenni, de hidd el, nem is akartok.
2020. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én vagyok a közös képviselő, amit szeretnék lepasszolni de nem tudom. Mit tegyek, hogy ne kelljen tovább csinálnom. Egy lakó vagyok aki ingyen és bérmentve 10 éve adminisztrálok gürizek tető cserepet és csötörést intézek.Ezek(jól el vannak a munkámmal de én már fizetéssért sem szertném folytatni)Elméletileg 3 éve lemondtam de csak egy lakó fegadta el. Így nem tudom elintézni, hogy a szolgáltatóknál és a banknál leirassam magam a közözös képviselő posztról. Hagyjanak már békén, hadd legyek én is egy lakó csak.
2020. ápr. 26. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!