Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudok-e olyat csinálni, hogy...

Tudok-e olyat csinálni, hogy normál 8órás bejelentett munka mellett egy Kft-nél dolgozom (nem saját), mellette pedig egyéni vállalkozást alapítok és ott is működök?

Figyelt kérdés

Sajnos semmi fogalmam nincs az ilyen dolgokról.

Az lenne a történet konkrétabban, hogy dolgozom egy kft-nél 8 órában bejelentve (és gyakorlatban is 8 órában :D ). Ide ilyen állami támogatásos pályázat útján vettek fel, a pályázati feltétel egy OKJ-s végzettség volt.

Most kaptam egy lehetőséget teljesen más tevékenység végzésre, idegennyelvi fordítói munkára, amihez az szükséges, hogy "számlaképes legyek", tehát ha jól értelmeztem, akkor egyéni vagy társas vállalkozásban kell, hogy dolgozzak.

Arra lennék itt kíváncsi, hogy a kettő egymás üti-e, vagy megoldható, ha pl. a 8órás munka mellett egy társas vállalkozásba felvesznek 4-órába bejelentve, vagy esetleg egyéni vállalkozást csinálok és itt "bejelentem magam" 4 órába?

Illetve a vállalkozósdinak gyakorlatban milyen költségei lennének?



2016. aug. 24. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
egyéni vállalkozásként nem kell bejelentened magad sehány órába, befizeted amit be kell, ez esetedben havi 25e, azt akkor végzed amikor akarod... vállalkozást viheted te akár hétvégén is.
2016. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
A munkáltatódnak be kell jelentened, ha más munkavégzésre irányuló jogviszonyt akarsz léteíteni. A munkáltató ezt jogszerűen csak akkor tilthatja meg, ha a a munkáltató érdekét sérti.
2016. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, ment a pacsi :)
2016. szept. 12. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!