Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szakember, aki kideríti,...

Szakember, aki kideríti, miért nőtt a szobám hőigénye a többszörösére? Létezik erre szakember?

Figyelt kérdés

Olyan fűtési móddal, ami a levegőt melegíti (klíma vagy ventilátoros hősugárzó) a megszokotthoz képest nagyon lassan, több óra alatt melegszik fel a szoba, a kettő együtt, ami kb. 5 kW hőteljesítmény (hősugárzó 2 kW, klíma ~3 kW) tudja viszonylag gyorsan felmelegíteni, mindkettő teljes teljesítményen. A melegen tartáshoz is több energia kell, mint ezelőtt.

A klíma és a hősugárzó hibátlan, előbbi minden létező módon át lett nézve.

A szoba kicsi, nincs 20 m2, ezelőtt sosem volt gond a felfűtéssel és melegen tartással.



2020. ápr. 25. 19:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

1. A vírustól ráz a hideg és megnőtt a hőigényed.

2. Lelopták a szobád falásól a vakolatot és a hőszigetelést.

3. Képzelődsz.

2020. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1. Még tiszta vagyok.

2. Még a ház is megvan.

3. Még a hőmérővel is baj van, több fokkal alacsonyabb hőfokot mutat.

2020. ápr. 25. 20:36
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "az eddig megszokotthoz képest", illetve "ezelőtt"? Pl. egy évvel korábban ugyanebben az évszakban? Vagy januárban gyorsabban felfűtötted a lakást mint most, áprilisban? Te most, április végén, fűtesz?


Miből látod, hogy a hőigény többszörösére nőtt? Abból, hogy lassaban mozog a hőmérő mutatója vagy az energiafogyasztásból?


Hol laksz? Egy lakótönbben, ikerházban, egyedi házban?


Létezik szakember erre. Ugyanazok szoktak ilyuesmiket feltérképezni, akik az energetikai tanusítványokat készítik. De nem hiszem, hogy annyira rájuk volna szükséged, hogy több tízezer Forintot erre kiszórjál.


Szerintem olyasmi lehet, mint pl.

- a szomszéd kikapcsolta magánál a fűtést,

- kevesebbet sütsz/főzöl, ami eddig melegítette a szobát/szoba falát,

- elment a barátnőd, aki a testhőjével akár napi + 1 kWh-val fűtötte a szobádat.

2020. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem ezen spórolok, ha fázom, augusztusban is bekapcsolom a klímát fűtésre, most esténként a benti 20 fok nekem kevés.


Lassabban emelkedik a hőmérséklet, kétszer-háromszor akkora fogyasztás, hőérzet.


Mivel egyedi ház és több méterre van a következő szomszéd háza, nem sokat számít a szobám hőigényébe, hogy van-e náluk fűtés vagy sem.

Nem szoktam sem főzni, sem sütni, van aki szokott, közel van a konyha, de jelentéktelen az onnan kijövő hőmennyiség, ilyen mértékben sosem tudott belszólni.


Klímával képzelem el a fűtést, korábban ez szuperül működött, pár hónapja nem. A hőfokokat, hőérzetet és fogyasztást nézve nagyon legyengült, a klímában kerestem a hibát, mindent próbáltunk, végül ki lett cserélve, teljesen új minden és ugyanolyan gyenge, mint az előző, ezért keresem már a szobában a hibát, a hősugárzó sem tudja felfűteni, nem csak szerintem, a hőmérők szerint sem. Az új klíma hibátlan, minden érték és nyomás stimmel, mégis iszonyú lassan fűt fel, sokat fogyaszt és a hűtés is gyenge, dupla fogyasztásból sem ad le akkora hűtőteljesítményt, mint korábban nyáron a 35 fokban. Olykor pedig lefagy a kültéri sarokszelep, mintha gázhiányos lenne, pedig nem az.


Sokan már hülyének néznek, kidobtam egy csomó pénzt hibakeresére, kiakaszottam több embert és klímást, rengetegen megútáltak de nincs megoldás. Több mint 3 éve fűtök klímával, több helyen, több típusú klímát használtam már, ám mindenki elsősorban bennem keresi a hibát, nekem azonban van összehasonlítási alapom, sosem volt a gyengeséggel bajom, nem úgy, mint most. Vagy nem a klíma a gyenge, hanem a szobával lett valami? Nem értem az egészet.

2020. ápr. 25. 22:56
 5/24 anonim ***** válasza:

Mivel agyonvizsgáltattad a klímát, sőt, a hősugárzóval ugyanaz az eredmény, ezért kizárhatjuk azt, hogy az a rossz. Akkor tényleg a szobában vagy a környékén változott valami.


Gondoltam szoláris nyereség csökkenésre, de említetted, hogy a hűtés is gyengült, úgyhogy akkor ez sem lehet.


Nyílászárók illesztettsége rendben van? Plafonon nem jelentek meg repedések? A tetőszerkezet rendben van? Padlásajtó rendben van?


Nem tároltál régebben a padláson valamit, ami most nincs ott?


Kültéri egységet nem árnyékolja mostanában valami? (Nem csak a napra, a szélre is gondolok.)


Nincs vizesedés? Páratartalom változatlan? Ugyanannyi víz csöpög hűtés módban a klímából, mint korábban? (Párolgó falakat, nedvesebb levegőt jóval nehezebb felfűteni)

2020. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A felsoroltak közül egyetlen dolog, a páratartalom változott, de nem pozitív, hanem negatív irányba. Éveken keresztül a túl magas 65-75%-os páratartalommal és a penésszel küzdöttem, ezzel szemben most hónapok óta 35-45%. Ettől függetlenül ugyanazt olvasom amit írtál, a magas páratartalom esetében kell sokkal több energia a felfűtéshez, alacsonyabb páratartalom esetén nem olvastam ilyet. Vettem párásítót is, de nem változott semmi a páratartalom emelkedésével.
2020. ápr. 26. 22:26
 7/24 anonim ***** válasza:
A páratartalom mi miatt csökkent le?
2020. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jó kérdés. Előtte éveken keresztül mindig magas volt a páratartalom és penészedett a szoba, azonban tavaly vettem egy párátlanítót a 65-70%-ról ezzel vittem le 55%-ra a páratartalmat, 1-3 óra működés elég volt naponta. Aztán hónapokkal ezelőtt egyszer csak történt valami, a párátlanító bekapcsása nélkül is egyre jobban csökkenni kezdett a páratartalom, még végül megállt 35-45%-nál. Régóta be sem volt már kapcsolva a párátlanító.
2020. ápr. 29. 19:38
 9/24 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem ennek kellene utánanézned. A pára "magától" azért szokott csökkenni, mert valahol állandó szellőzés alakul ki, ami azután folyamatosan viszi ki a meleget.


Okozhatja ablak, ajtóküszöb vetemedése, tönkrement gumi szigetelés, repedések a plafonon (ezért kerdeztem ezeket korábban), de akár olyasmi is, hogy a lakásban van egy korábban lezárt gravitációs szellőző, vagy régi, ledugaszolt kémény, amiről valahogy lekerült a dugasz.

2020. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ha megemelem a párásítóval a páratartalmat, addig úgy marad, még ki nem nyitom az ajtót vagy az ablakot, így kizárható az akaratlan szellőzés. Egyébként szellőztetéskor a nagyon huzatos időt kivéve nem nagyon lehetett észrevenni az ablaknyitást, magasabb fogyasztással, de simán felvette a versenyt a klíma a bejövő hideg levegővel. Olyan szinten tolta a forró levegőt, hogy a hőérezt nem lett sokkal rosszabb. Becsukva az ablakot percek alatt helyre állt a rend és a hőfok.
2020. ápr. 29. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!