Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műanyag ablakkilincs "talapzat...

Műanyag ablakkilincs "talapzata" eltört, mi a módja a cserének szakember nélkül?

Figyelt kérdés

Erről volna szó: [link]


Ahogy látható a "talapzat" (nem tudom mi a hivatalos neve) felső részénél a csavar meglazulása miatt az alsó rész eltörött a legutóbbi kinyitásnál.

Azóta a csavar vissza lett rögzítve és a kilincs még tart, de jobb volna ha ki lehetne cserélni a "talapzatot".

Kérdés, hogy árulnak ilyen alkatrészt külön, vagy az egész kilincset ki kell cserélni?


Ha az utóbbi, akkor mi a menete a cserének?


A segítséget előre is köszönöm.


2019. jan. 7. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mifelénk a barkácsboltban egyben árulják a kilincsel, de mivel többféle is van, vidd el mintának.

Kb.500 Ft

[link]

2019. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1 #

Elég annyi hogy fogom, kicsavarom ezt a kilincset és utána becsavarom a másikat? Nincs semmilyen más fontos dolog, amire oda kell figyelni?

(Elnézést ha esetleg n00b vagyok ebben a témában, de még soha nem cseréltem műanyag ablakkilincset és nagy rajtam a nyomás, hogy mindent helyesen csináljak (nem akarnám elb*szni a zárszereketet, mert az sokkal többe fájna, mint egy egyszerű kilincscsere).

2019. jan. 7. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd el mintának a biztonság kedvéért és mérd össze a lyuk távolságot és a kilincs fém szárának a keresztmetszetét. de ezek szabvány méretek biztosan jó lesz. Ez kilinccsel együtt van, mert bele van öntve; szétszedhető, de még csak egyben láttam.
2019. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze!

"elég annyi",hogy kicsavarod a kilincs 2 csavarját,meghúzod a kilincset magad felé,és kijön.

Visszaszerelés fordított sorrendben.

Húzd meg "rendesen" a csavarokat!

Gondolom,ez is azért tört el,mert a kilazult csavar(fej) miatt nem lehetett elfordítani a csavar takarót...

2019. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Már leírták előttem a szerelését.

Természetesen úgy szereld ki, hogy bezárt állapotban legyen az ablak, akkor nem kell filózni majd a visszaszerelésnél, hogy merre is állt a kilincs.

2019. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értékes segítségnyújtást!
2019. jan. 10. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!