Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet így élni? Szerintet...

Hogy lehet így élni? Szerintetek jó ez? Mik az előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

22-25 éves szlovákiai haverjaim, de abszolút nem függenek a szüleiktől.

Egyikük falun örökölt egy jó állapotban levő házat.


4-en fogták magukat kb 2 éve, és kiköltöztek oda. Nem lepusztult falu vagy ilyesmi, egész felkapott, életteli hely, 2 nagyobb város is nagyjából 20 percnyire van autóval.


Mind a 4 dolgozik, 2 az autógyárban, őket busz hordja, a másik kettő pedig autóval jár munkába.


Azt mondták 4-en összerakják a pénzt, kifizetnek mindent (villany, gáz...) és még így is marad pénzük.


Olyan nagy költekezést azért nem csinálnak, most klímát szereltetnek, de nem újítsák fel a házat vagy ilyesmi egyenlőre.


Első télen csak a nappaliban fűtöttek kályhával, de most télre már beindították a kazánt, feltöltötték a rendszert vízzel, úgyhogy már az egész házat tudták fűteni.


Főzni mondjuk ritkán szoktak, vagy melóban esznek, vagy pedig rendelnek kaját.


Mondjuk harmadik hete nem dolgoznak rendesen, heti 1-2 napot mennek csak be. Most a ház körül "rendezkednek", a kertben amikor tavaly ott voltam kb másfél méter gaz volt meg bodza bokrok... hogy azt most mindet vágják ki, amit lehet metélik tűzifának, a többit meg kihordják valami gyűjtőhelyre.



2020. ápr. 30. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
De miért nem kérdezed meg őket erről? Szerintem olyan lehet, mint egy albérletben szobát bérelve. Előnye, hogy olcsón önállóak lehetnek, és akkor nehéz, ha valamiért mégsem lesznek jóban.
2020. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondták 4-en összerakják a pénzt, kifizetnek mindent (villany, gáz...) és még így is marad pénzük."


Hát az nem egy nagy truváj, ha rezsi fizetése után marad még pénze az embernek.

Még az se, ha kaja, tisztálkodószerek, öltözködés, lakberendezés, ingatlanvétel, autóvétel, autórezsi, tandíjak, művelődés, kikapcsolódás után marad pénze. Ez lenne az alap.... Különben miért dolgoznál?

2020. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az nem vili, hogy ha az egyikük a tulaj, a többi milyen jogcímen van ott: bérleti díjat fizetnek? Megvették a tulajdoni hányadot?


Ha nem, akkor nyilvánvaló hármójuk számára az előnye, és az egy szem tulajdonos számára a hátránya...

2020. ápr. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A tulaj azért intézte így, hogy a másik 3 is oda költözhessen, mert így ő sokkal jobban jön ki mivel 4 fele oszlik a rezsi meg minden költség és neki is több pénze marad.
2020. ápr. 30. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
4: A tulaj ostoba, ha nem tudja, hogy 4 emberre 4x annyi a költség, mint egyre.
2020. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a tulajt, mitől jár jól? Amit megspórol a fűtésen, elveszti a vízen, villanyon. Ha fontos a társaság, akkor ok., de ha arra nem voltak eddig képesek, hogy a kertet rendbe tartsák, akkor elég élettelenek lehetnek, úgyhogy nem is csodálkozom ezen a bikkfa-logikán.

Amúgy meg 23 évesen sikerült először egyedül laknom 8 év kollégium után. Elképesztő megkönnyebülést jelentett, életem egyik legjobb időszaka volt, amikor egyedül éltem egy lakásban.Nem tudom megérteni, miért akar valaki safrangot a nyakára a haverok személyében.

2020. máj. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!