Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mina vélemény a fűtéssel...

Mina vélemény a fűtéssel kapcsolatban, az elektromos infrapanellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt vagyok es az egyik ház elektromos infrapanelos.

Ha csak ez a fűtés van mennyire jó, illetve mennyire költség hatékony?


2020. máj. 5. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

az elektromos fűtés nagyon nagyon drága.

A hőszivattyús (jobb klímák tudják) az egyetlen ami jó.

Az infrapanel csak kiegészítő fűtésnek jó, vagy esetleg egy ritkán használt szomszédok által körbefűtött társasházi lakásba.

2020. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Kollégám apósánál ilyen infrapanelos fűtés van, legjobban ő határozta meg mi a hátulütője 😄, azt mondta, hogy gyorsan megmelegszik a sör, mert az a tárgyakat melegíti, nem a levegőt.
2020. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
En is ezt olvastam hogy csak kiegészítő fűtésnek jo. Akkor itt egy uj fűtés rendszert kell kiépíteni. Az gondolom nem olcsó,milyen árban van?
2020. máj. 5. 10:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem csak infrapanel a fűtésem kertesházban = nem csak kiegészítésnek jó.Eddig nem volt vele gondom.

Áráról kérj árajánlatot kivitelezőtől, mert pár éves infó teljesen használhatatlan. Olcsóbb a kiépítése mint a többi fűtésnek, de nem a legolcsóbb működtetni. Nem igényel karbantartást mint egyes fűtésrendszerek. így az a része olcsóbb.

Minden költséget figyelembe kell venni, nem csak az áramfogyasztást.

2020. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amit néztem hazat abba jelenleg ilyen panelfűtés van. Ezért erdekel hogy jo ez vagy kell azért mellé mas is..
2020. máj. 5. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:

úgy számolj, hogy adott épületben a gáz vagy hőszivattyús fűtéshez képest 3-4x a rezsiköltsége.

szigetelés és ház méret függvénye, mennyire fáj, de mindenképp évi több százezer Ft a különbség

2020. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A házam nettó 107 négyzetméter, ebből 27 a garázs. Mindenhol infra fűtés van. A garázsban csak 9 fokra van állítva a termosztát. November 5 óta a bejövő áram 3064 kW (ennél a napelem többet termelt vissza, de az másik dolog). Ez nem csak fűtés, hanem mosógép, mosogatógép, melegvíz stb.


Ez 115ezer ft (számoldki.hu szerint)- átalányban kb 19200 ft/hó. Amíg lakásban laktam gázfűtés mellett villanyra 6500ft fizettem, így nagyjából a fűtésem 19200-6500=12700/hó eddig 80 m²-re.

Ha #6 igazat ír, akkor gázzal harmada-negyede 3175-4233 ft lenne a fűtés átalány. Szerinted reális? Nem tűnik annak.

2020. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha csak ez a fűtés van mennyire jó, illetve mennyire költség hatékony?"


Ki fog zabálni a vagyonodból, miközben hideg lesz.

Kérd el és nézzed meg az éves villanyszámlájukat!


Az itteni rezsi-mesékre ne alapozzál egy ház vásárlást.

2020. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

NEM volt hideg!

Azért infra fűtést választottam, mert két ismerősömnek is az volt és jókat mondtak róla.

Kikérem a rezsimese gyanúsitást. Ennyi volt a fogyasztás a villanyóra csere óta, amit a napelem miatt csináltattam. A ház modern technológiás, jól szigetelt tripla üveges ablakokkal. Infrával nem 50 éves kádárkocka házat érdemes fűteni.

2020. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha 5-10 misiért kiépíted a napelemet akkor nyilván nem lesz sok a fizetnivalód.

Az infrapanel hatásfoka 100%, nem több.

Ha a fogyasztásoddal nem kamiztál, annyira jól szigetelt házad van hővisszanyerős szellőztetéssel, akkor valóban kb 6-7 ezer Ft gáz átalánnyal ki tudnád fűteni.

2020. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!