Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az éjszakai áram árt a számító...

Az éjszakai áram árt a számítógépnek?

Figyelt kérdés
Most költöztünk lakásba, már a harmadik este hallok olyan 10 11 óra körül egy hatalmas nagy pukkanast, és ezután a gépem környékéről búgó hang jön. Utána néztem és kiderult hogy éjszakai áramra vált át a rendszer. A kérdésem az lenne, hogy árt a gépnek ha a nappali áramrol ilyen hirtelen át áll az éjszakáira.

2020. máj. 7. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző tulaj szeretett belekontárkodni a villamos rendszerbe, csak nehogy kapjatok egy ellenőrzést, mert ilyenkor, a későbbi mutogatások miatt, azért megnézik, nincs-e valami megpiszkálva az árírás után.

Olyan nincs, hogy nappali, meg éjszakai áram. Vagyis szó szerint nincs. A villanybojlerét szokták így "csúfolni", ami amúgy a számlán nekem Egyetemes vezérelt B-ként van feltűntetve, ez pedig nincs egész nap, hanem a csúcsidőszakon kívül az áramszolgáltató kapcsolgatja és hivatalosan csak a bojler üzemeltethető róla. Vannak lelkes barlácsolók, akik mást is rákötnek, és egy kis automata szerkezettel váltogatnak a kettő közt, ami szabálytalan. A ház előző tulja is egy ilyent épített be.

Bocs, hogy nem kimondottan a kérdésedre válaszoltam, de szerintem ha jót akartok, akkor ezt kiszereltetitek még időben.

Ezen felül pedig valószínűleg nem is tesz jót a gépednek, főleg , hogy nem tud észrevétlenül váltani, ezért búg. Meg ez a durranás se jelent jót, és nehogy tűz legyen belőle.

2020. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az 1-es. Csináltassátok meg, mielőtt nagy baj lesz. kisebb baj az, ha valami ellenőrzést kaptok, akkor kemény büntetésre számíthattok. Százezrekben mérhetőt.
2020. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Van a normál áram és a vezérelt, ezek két külön órán vannak.

Ha csak egy órád van, akkor nincs vezérelt áramod.

A vezéreltről a hőtárolóskályhák és a villanybojlerek mennek.

A vezérelt áramot napközben is be és kikapcsolják, ahogy a hálózatterheltsége megengedi.

Ezért ezen csak elmebeteg üzemeltet számítógépet, ami 10-20 percekre kap áramot, utána esetleg órákig nem.

Így nem tudom, hogy miről beszélsz, de legjobb lenne még most, hogy frissen költöztetek a szolgáltatótól kihívni egy szakembert, mert ahogy telik az idő, egyre kevésbé fogod tudni a jóhiszeműségedet bizonyítani egy esetleges házi "okosság" esetén.

2020. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak egy órám van, onnan lehet kapcsolgatni minden biztosítékot meg mindent. Akkor nincs is éjszakai áramom? De akkor mi ez a pukkanás? És miért pont 11 órakkor? Édesapám szerint az órából jön, de akkora búgás van a pukkanás után hogy egyből felkelek rá. :( Nem látok semmi tákolást az óra környékén, minden fel lett újítva, tuti észrevette volna a szerelő, ha valami nem stimmel.
2020. máj. 7. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha tuti biztosak vagytok, hogy az órából jön, akkor értesíteni kell a szolgáltatót ,mert csak ők nyúlhatnak hozzá. Valószínűleg egyből mennek is.
2020. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképpen szóljatok az áramszolgáltatónak! De előre készüljetek fel, hogy még így is lehet kell büntetést fizetnetek.


Sajnos mi egyszer megjártuk. Sokalltuk az áramfogyasztást. Több lett, mint szokott. Szóltunk is az áramszolgáltatónak. Kijöttek, kicserélték a villanyórát, a régit elvitték. Aztán egyszer jött, hogy 240 000Ft büntetést kell fizetnünk villanyóra manipulálás miatt. Teljesen felháborodtunk, mert mi nem manipuláltuk az órát, ráadásul 20 éve itt lakunk, mi építettük a házat is, tehát még előző tulaj sem csinálhatott ilyesmit. Erre közölték, hogy akkor lehet a nagymama volt (aki amúgy nem is itt él LOL). Szerintük manipulálva lett az óra, hogy csökkentsük az áramfogyasztást, csak fordítva sült el és többet mért.


Vége az lett, hogy bementünk hozzájuk. Akkor sem hitték el, hogy nem lett nyúlva az órához. Azt mondták annyi engedményt tudnak tenni, hogy 240 000Ft helyett "csak" 120 000Ft-ot kell fizetnünk, és 12 havi részletben. Ha nem megyünk bele ebbe, akkor bíróságra megy az ügy és ha elveszítjük, akkor a 240 000Ft-ot kell kifizetnünk és a teljes perköltséget. :(

2020. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ejha, a fene sem gondolta volna, hogy ilyen helyzetbe kerülünk. Ha ma este is pukkan egyet a dolog azonnal hívom az áramszolgáltatót. Köszi mindenkinek, itt a bizonyítékom arra, hogy nem csináltam semmit ezzel a szarral :) :D
2020. máj. 7. 18:35
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Én azt tanácsolom nézessétek meg egy villanyszerelővel.

Ő olyanhoz úgy sem nyúl amihez nem szabad .

Ha most költöztetek,volt már óra átírás ?

Mert utána megy ki a szolgáltató órát ellenőrizni.

Ő mindent lefényképez.

Ha volt és nem talált hibát,és most hívásra újra kimennek,részükről hiba nem tárható fel,a kiszállást is meg kell fizetni.Ha jó indulatuak,akkor valami kis hibát be vállalnak,hogy ne kelljen fizetni.

2020. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

#6

Már miért kellene bármit is fizetniük?

Most költöztek be.

2020. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

6-os vagyok. Köszönöm szépen a lepontozásokat... Remélem boldoggá tette azt aki lepontozott csak azért, mert a saját tapasztalatomat írtam le.


9-es, már 3 éjjelt eltöltöttek abban a lakásban. Ha az előző tulaj nem ismeri el, hogy ő buherált valamit, simán rájuk foghatják szerintem, hogy esetleg ők csináltak valamit. De ne legyen igazam. És az áramszolgáltatós tapasztalatomat ezért írtam le. Mi sem buheráltuk, csak észrevettük, hogy észrevehetően több az áramfogyasztásunk óra szerint, mint korábban. Pedig nem használtunk több elektromos eszközt, mint korábban. Jóhiszeműen szóltunk az áramszolgáltatónak, hogy valami baj van az órával, és mégis ránk fogták, hogy manipuláltuk az órát.

2020. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!