Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédból átlógó bokor...

A szomszédból átlógó bokor ágait átdobálhatom az ő telkére?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi házas telkünk, szinte csak füvet nyírni járunk fel, úgy ahogy a legtöbben arrafelé.

A szomszéddal vagy 10-12 éve nem találkoztunk, akkor is összevesztünk vele, de ahogy kinéz a portája rendszeresen feljárhat.

A kerítés mellett 300-400 méter hosszan sövény fut, aminek az ágai belógnak a mi telkünkre elég szépen, úgy 1 méterre is már.

Írnék neki, hogy jöjjön át, és vágja vissza, de ezt nyilván nem fogja megcsinálni.

Ha levágom az ágakat, átdobálhatom az ő telkére?Égetni nem lehet (nincs is víz meg amúgy se), elszállításra nem szeretnék fizetni, és úgyis évről-évre előjön a probléma.

Nem is jogi szempontból érdekelne, hogy átdobálhatom e, hanem hogy ez mennyire "etikus" illetve hogy mi a legkorrektebb megoldás részemről?

Esetleg összekötném neki kisebb "pakkokra" és úgy áthajítanám, vagy valami hasonló megoldásra gondoltam.

Értelemszerűen a bokor töve az ő kertjéből ered, tehát övé a bokor.



2020. máj. 20. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem etika, hanem illem és szociális viselkedés kérdése. Ne dobáld vissza neki, feltehetően nem örülne neki, megnevelni úgysem tudod, hagyd a magad telkén, legfeljebb vágd kisebb darabokra, korhadjon ott. Ez olyan béka, amit le kell nyelni, nem kell háborúságot csinálni belőle.
2020. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a a szomszédos gyümölcs fáról atlóg az ág a te telkedre akkor a gyümölcs téged illet. Értelem szerűen minden gáz és bokor ága is. Nincs jogod át dobni. És Nem is etikus. Viszont a kerítéstöl. 5 méteren belül növő fa, bokor, cserje egyéb zavar téged akkor kivagathatod vele.
2020. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vágd le, és semmi gond. Valamennyi rész a háza mellett még hozzá tartozik, nem??

Akkor az utána lévő, ami átlóg, téged illet. A gyümölcs is róla.

Oké, ezen nincs, de az ágait se dobálhatod át. Ha az övé, akkor se.

Nem félsz, hogy amíg nem vagy ott, felgyújtja a házadat?

Vágd le, égesd el, vagy kérdezd meg, nem kell -e neki gyújtósnak.

2020. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megértem amit mondtok, és tisztában is vagyok vele, csak nekem ez mindig folyamatos plusz munka, idő,energia.Mint írtam nincs víz, kizárt,hogy ott elégessek bármit is.

Ergo csak szállítani lehetne ami viszont költséget jelent, nem is keveset.

Ha neki kell az a bokor gondozza, a kerítés mögötti részét is, ha meg nem vágja ki.

Mondjuk ha egy 20 méteres fenyő van a kertemben, és kidől az utcára, és ott kárt okoz az az önkormányzat gondja?Mert nem az én kertemben van a kártokozó rész, nem én döntöttem ki hanem a természet.Ugye hogy mégis az én költségem lesz?Na valahogy így látom ezt a bokrot is.

2020. máj. 20. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Bizonyára nem leszek népszerű az első három válaszoló körében, de nekem nem tetszik ez a túlzó liberális szemlélet. Nálam a jogokkal nem lehet úgy betakarózni, hogy a kötelességeket ne kelljen elvégezni. Márpedig a szomszéd kötelessége a telket úgy karban tartani, hogy a szomszédokat a saját telkük használatában ne korlátozza. Márpedig a kerítésen 1 méterrel túl nyúló növényzet erősen a másik korlátozását jelenti.

Kedves kérdező, én egy olcsó és egyszerű megoldást javaslok.

Írj neki egy elsőbbségi tértivevényes levelet, amelyben arról tájékoztatod, hogy a kerítések mentén vegyszeres gyomirtást tervezel 2 hét múlva. Egyben tájékoztatod arról is, hogy a sövénye átlóg, és ha a tervezett gyomirtás napjáig nem vágja le, akkor sajnos arra is jutni fog a szerből és nagy valószínűség szerint a sövény elpusztul. Tájékoztasd, hogy a sövény épsége érdekében a te általad tervezett időpontig (2 hétnél ne adj többet neki) az átlógást szüntesse meg.

Kell vegyél egy glifozát alapú permetszert

[link] ez kb 5 ezer forint, meg egy

[link]

kézi permetezőt 3 ezerért.

És ha víz nincs a telken, vagy 4 db ötliteres ioncserélt vizet a benzinkúton.

A tértivevény visszaérkezte után két héttel kimennék a telekre a felszereléssel, és végig-fújnám a saját telkemen a kerítésem énfelém eső oldalát totális gyomirtóval. Ha levágta, ha nem. Ha nem vágta le, bőven szórnám a sövény én telkemen lévő részét IS!

Ha kedves neki a sövény, biztosan levágja.

És a történet attól "kedves", hogy te nem felszólítottad arra, hogy vágja le azt a kutya sövényt, mert átlóg. Hanem véded a sövényét, nehogy áldozatul essen a saját telkeden lévő gyomirtásnak.

2020. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!