Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Evipass rozsdaeltávolító szer...

Evipass rozsdaeltávolító szer után foltos maradt a kard hüvely? (kép)

Figyelt kérdés

Rozsdás volt a hüvely, így hát bekentem az Evipass Szuper Rozsdaeltávolító felületkezelő szer elnevezésű termékével, és rajta hagytam két órát, ahogy a címkén szerepel. Viszont fura foltok képződtek, amik eddig vízzel, puha kefével, szivacs dörzsölős felével, ecettel sem jöttek le. Mi a teendő?

[link]

[link]

[link]



2020. máj. 20. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom átalakította a rozsdát. Karosszérián legalábbis ezt csinálják az átalakítók. Ez amúgy biztos, hogy acél? Nem valami ötvözet? Akkor lehet, hogy inkább réztisztítóval kellett volna polírozni. Én megpróbálnám réztisztítóval átkenni, és egy kemény polírszivacs koronggal átpolírozni.
2020. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Gyanítom, valószínűleg nem acél, valami olcsóbb anyag. A módszert igyekszem kipróbálni
2020. máj. 20. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez valami nagyon újkori kardnak a hüvelye, nem vagyok nagyon járatos ebben a témában, de szabad kézzel ne érintsd a fémet, dolgozz gumikesztyűben. Hasznosabb tanácsért keresd fel egy közeli múzeum fémmel foglalkozó restaurátorát, ő szakértő tanácsot tud adni.
2020. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!