Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Háztartási gép vásárlásakor a...

Háztartási gép vásárlásakor a Jófogáson a vevő hogyan rendelheti meg az ingyenes házhoz szállítást?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az az ingyenes házhoz szállítás egyébként alapesetben 2400 forint.

Mármint normál méretnél, háztartási gép esetében lehet hogy nagy csomag kategóriába esik, ami jóval drágább.


Elsősorban az eladón múlik, hogy hajlandó e "ingyenes házhoz szállítással" felrakni a hirdetést. Ugyanis sokan nem szeretik lesni a futárt, hogy mikor viszi el tőlük a csomagot.


Ha hajlandó, akkor vételárba már belerakja az eladó azt az alap 2400 forint szállítási költséget. Így jön ki az ingyenesség (ami csak az eladónak ingyenes).

Ha nincs megjelölve az ingyenes házhoz szállítási lehetőség a hirdetésben, akkor üzenetben vagy telefonon jelezheted az eladónak, hogy te ilyen módon szeretnéd megvásárolni a terméket.

Ha belemegy akkor módosítja a hirdetést, és elérhetővé teszi a házhozszállítási lehetőséget.

Miután újra megjelent (módosítás után) a hirdetés (2-3 óra), neked ezután annyi a dolgod, hogy rányomsz a megrendelem gombra, kitöltöd az űrlapot, és várod a GLS futárt.


Én így szoktam csinálni. Sokszor van hogy nem házhoz szállítással rakom fel a hirdetést, de a leírásban megjegyzem, hogy ha valaki így szeretné megvenni akkor kérésére módosítom a hirdetést, és hozzáadom a vételárhoz a plusz 2400 forintot.

2020. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez most egy akció a jófogáson, hogy tényleg ingyen szállítással kérheti a vevő. De sajnos, már nem aktuális, mert az eladó már eladta másnak a terméket.
2020. máj. 27. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem ingyenes, mint írtam ilyen esetben a vételárba már belerakta az eladó a szállítási költséget. Az hogy ez egy marketing a jófogás részéről, hogy "ingyenes házhoz szállítás" a vevőnek még ugyan úgy ki kell fizetni a vételárral együtt a futárt.

Ha valamit el akarok adni 5000 ezerért, akkor 7400-ért rakom fel ingyenes házhoz szállítással "akciósan".

És azt a plusz 2400 forintot a vevő fogja kifizetni a vételárral együtt, nem én. Én megkapom az 5000 forintomat a bankszámlámra, a többi meg nem érdekel.

Csak sokan azt hiszik a jófogás meg a GLS no meg az eladó egy jótékonysági szervezet, holott ez az egész mint írtam csak egy megtévesztő marketing.

Szóval ha valamit veszel ezzel az ingyenes cuccal, tudd hogy a futár ára már benne van, amit te fogsz kifizetni mikor átveszed a csomagot (csak eddig nem tudtál róla).

2020. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!