Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amiota ilyen esős idők vannak,...

Amiota ilyen esős idők vannak, a szobámban nagyon magas a páratartalom (80%), és most vettem észre, hogy a szekrényemben az összes ruha nedves ettől. Ha teszek a szekrénybe sót az elèg, vagy ki kell tennem szárítani őket?

Figyelt kérdés
Ez egy pici 10 nmes szoba, egy száritóm van össz -vissz, szóval kicsit bajban vagyok, hogy mit csináljak a ruhákkal, ill., hogy hogy akadályozzam meg, hogy ha megszáradnak, megint előjöjjön a gond...
2020. jún. 21. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A ház beázását kellene megszüntetni elsősorban, szerintem. Nálunk most 58% a páratartalom (nincs semmi páramentesítő készülék a lakásban). Só az valószínűleg nem fogja magába szívni rövid idő alatt a nedvességet, illetve ha továbbra is ugyanekkora marad a páratartalom, akkor nem sok mindent fog érni, mert újra megszívják magukat vízzel a ruhák.

Amúgy milyen szekrényben tárolod azokat a ruhákat? Egyszer emlékszem, hogy a mamámék régi házát elöntötte egy kiáradt patak, úgy, hogy nem voltak otthon. Mikor hazamentünk, addigra már legalább 2 hete vízben állt minden, a szekrények is a szobákban. A ruhák nagy része ilyen fa szekrényekben voltak tárolva, amik jól meg is szívták magukat vízzel, de a ruhák nem voltak egyáltalán vizesek (csak amelyik belelógott alul a vízbe). Tehát, szerintem az sem feltétlen normális, hogy a magas páratartalom miatt annyira megszívják magukat a ruháid, hogy megérzed rajtuk a nedvességet.

2020. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy írtál! :)


Hát sajna nekem a beázásra semmi ráhatásom... :/ ez egy nem túl jó állapotban levő koliépület.

Lehet az sem segít a dolgon, hogy közvetlen az udvar mellett van a szoba.

Egyébként egy sima fából készült szekrény van a szobában.

2020. jún. 21. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Valami elektromossággal működő hűtős páramentesítőt kell beszerezned, aminek a tartályából ki lehet öntögetni a vizet. Ha nedvesnek érzed a ruhákat, akkor rövidesen meg fog jelenni a penész...
2020. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kesoi válaszért, csak most olvastam...

Köszönöm a tanácsot! Valamit muszáj lesz tennem, mert ez így nem maradhat. Ahogy nézem elég drágák ezek a cuccok sajna :/ :( ilyen hatvan körül látom őket, nem tudom ez mennyire reális....

2020. jún. 25. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!