Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zárjátok panellakásban/társash...

Zárjátok panellakásban/társasházban az ajtót napközben?

Figyelt kérdés
Nálunk mindig nyitva van, de hallottam a tv-ben, hogy valakihez csak úgy bementek napközben, ti be szoktátok zárni vagy csak akkor ha elmentek ?

2020. jún. 24. 00:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan razarom a felso zarat.

Ha a konyhaban,vagy az erkelyen vagyok egyaltalan nem vennem eszre ha valaki bejonne.

Kivulrol is rendes kilincs van,es hang nelkul nyilik az ajto.

2020. jún. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Persze.

Most családi házban is zárom, vagy MINIMUM bekapcsolom a nyitásjelzőt.

Mikor sok évig panelban laktunk, akkor mindig zártuk. Volt ilyen kis plusz zár az ajtón, amit belülről extra egyszerű volt zárni-nyitni, nem kellett kulcs, csak el kellett forgatni egy gombot. Kívülről meg kulccsal nyílt.

Egy nyitásjelző csipogó szerintem mindenképpen alap, de én személy szerint inkább ráfordítom a zárat.

2020. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de családi házban is.
2020. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már vidéken is kénytelen lassan mindenki zárni napközben is, éjjelre meg még egyéb betörőfogót tenni, pl kutya, disznó,villanypásztor/szögesdrót stb.

Jártam olyan embernél munkámból kifolyólag ahol disznó volt,nem zsír hanem ilyen vietnámi féle olyan 60-100kg, na ott annak a disznónak olyan tekintélye volt hogy ott ha az ajtó elé befeküdt nyugodtan nyitva hagyhattad.


És igen, sajnos olyan város/falu nincs ami ne lenne fertőzött, azok az idők elmúltak amikor ha nyitva hagytad az ajtót, nem jött be egy random indián horda.

2020. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
Társasházban mindig zártam. Családi házban lakunk, ha otthon tartózkodunk, sosem zárom, hiszen folyton jövünk-megyünk ki és be. Csak éjszakára zárjuk.
2020. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig zárjuk. Egy besurranó tolvaj simán kirámolja az előszobát (fogasról kabátokat, táskát, cipőket stb) míg te főzöl vagy tvzel,esetleg fürdesz.

Anyósomék kertesben laknak, ők is zárják a kapukat és a bejárati ajtót is. A hátsó ajtó szokott nyitva lenni, ha otthon vannak.

2020. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
Zárjuk. Alap.
2020. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan az ajtó, hogy ha becsukjuk, akkor már nem lehet kinyitni kívülről, csak kulccsal, szóval mi nappal nem szoktuk külön bezárni, csak éjszaka. A lépcsőház ajtaja is zárva van legtöbbször. 5 ezres kisvárosban lakunk
2020. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen zárom.
2020. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy besurranó tolvaj simán kirámolja az előszobát (fogasról kabátokat, táskát, cipőket stb)"

Ilyet konkrétan hallottam is.

Én is zárva tartom.

2020. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!