Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Búzamezőn mennyi munka van?

Búzamezőn mennyi munka van?

Figyelt kérdés

Nem tudom hova való a kérdésem...

Telket szeretnénk venni. A kiszemelt eladó telek mellett van egy nagyobb búzatábla, látszik, hogy gondozva van.

Kérdésem az, hogy mennyi időt fog a traktor meg a kombájn dolgozni rajta, kb milyen időközönként stb

Félek, hogy ha mellette építkeznénk, hangos lenne a sok munkagép. Láttam már éjjel dolgozó szántó traktort.

Az általunk kinézett terület pontos besorolását nem tudom, de falusi lakóövezet van a hirdetésben, bár egy kisebb város szélén van.

Tanácstalan vagyok, mert a föld jó áron van. Csak a mellette lévő kb 8-9000 m3 terület aggaszt, mert azon van munka. De mennyi?

Előre is köszönöm!


2020. jún. 26. 20:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Az az idén búza, jövőre napraforgó vagy tritikálé vagy semmi nem lesz.
2020. jún. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel szántani fognak aztán tavasszal jön a boronálás kultiválás utána vetés, aztán a műtrágyázás.

Majd részedről a legkellemetlenebb a permetezések. Ha pont a házad felé fúj a szél érezni fogod a büdös permetet. Többször is permeteznek, gyomok ellen, gomba ellen stb. Majd jön az aratás kombajn és társai. A szalmát bálázni is jöhetnek gépek. Aztán mégegyszer szoktak tárcsázni a szántás előtt.

De ez még akkor sem nevezhető soknak az év 90% ában nyugalom lesz.

Falvakban az emberek többsége szántóföldek mellett lakik.....

Éjjel csak akkor dolgoznak ha sürgős pl amikor ősszel nem győzik felszántani és kora tavasszal van egy időszak amikor nem ragad bele a sárba.


Azzal is számolj, hogy jövőre már nem búza lesz ott hanem lehet repce, kukorica, árpa, napraforgó stb de a folyamat szinte ugyanaz minden növény esetében.

2020. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Esetleg hónapokra lebontva? Pl márciustól júniusig szántás vetés, július-augusztus permetezés, szeptember - október aratás. Gondolom minden nap mennek dolgozni?

Igazából rosszul írtam, nem falu ez, hanem városhoz tartozó rész, tehát peremkerület, nincs külön neve, a város a neve, csak olyan, mint egy kertváros.

Szerinted zavaró, ha dolgoznak a gépek? Pár méterre lenne van az eladó terület.

2020. jún. 26. 21:38
 4/28 anonim ***** válasza:

kb Októbertől marciusig nem lesz ott semmi zaj.

Marciusban/aprilisban vetnek attól függ épp mit. Az őszi buzát árpát ősszel vetik.

A búzát árpát repcét jún végén julius elej aratján attól függ hol laksz mikorra érik be.

A kukoricát napraforgot, szóját később vagy csak ősszel.

Permetezés Aprilistól júniusig.

Műtrágya is kb maricus aprilis.

2020. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Te laknál ilyen terület mellett?
2020. jún. 26. 22:13
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakom a kertünkön túl több 100 hektárt művelnek de nem igen szokott feltűnni a zaj vagy bármi zavaró tényező, az iden 1x éreztem permet szagot.

Igazából ameddig a házad közelében végigmegy a tarakot par perces zajt okoz. 20 perc alatt le lehet permetezni egy focipálya méretű területet.

Szóval havi párszor néhany perc zaj. A szomszéd hangosabban kaszál órákig.

Szerintem nagyon túlgondolod.

2020. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igen, valóban picit túlgondolom, de fontos számunkra a nyugalom, kisfiam miatt is, aki autista, a hirtelen zajokat nem viseli jól sajnos, ő miatta szeretnénk főleg egy nyugodt csendes helyen élni. Ezért fontos számomra a zaj milyensége, de a permetezésre és a trágyázásra nem is gondoltam. Köszönöm szépen a válaszodat, és hogy időt szántál írni!
2020. jún. 26. 22:48
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Autista fiú úgy fogja nézni a gépeket,hogy el sem tudod húzni az ablaktó,vagy a kaputól(tapasztalat!)
2020. jún. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ki a fenének tűnik fel! Falu szélén lakom. Szántanak vetnek aratnak. Föld van amíg a szem ellát. Senkit se zavar. Zajonganak 10 napot a 365 ből. Nem is biztos hogy itthon vagyok akkor.
2020. jún. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2020. jún. 27. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!