Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagy lehúzás volt ez a szerelő...

Nagy lehúzás volt ez a szerelő részéről?

Figyelt kérdés

ma anyám szerelőt hívott mert beleszakította a szalagot a redőnytokba. úgy volt vele hogy akkor már megcsináltatja a másik két rosszat is, évek óta nem működnek. a beleszakadttal volt egy kis macera, meg kellett bontani kívül a tokot, mindhárom redőnynél kicserélte a gurtnit a falon, és azt a fenti kis görgős vezetőt is ami viszi a kinti részhez, hozzátoldott a szalaghoz. faszán meg lett minden csinálva, csakhát az összmunkáért 25 ezret kért. nem vagyok tisztában az árakkal, nem sok ez? kb. 40 km.-es kiszállás is benne volt


egy bejárati ajtóra pedig egy fémkeretes szúnyoghálós tokot csináltatni, olyan ami nem nem kinyílik hanem kihúzható és télen, vagy ha nincs rá szükség vissza lehet tolni 35 ezres árajánlatot adott a vállalkozó


2020. jún. 30. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem sok, ha 40 km-t autózott.
2020. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Nem sok
2020. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2x40-et igazából ha oda-vissza számoljuk
2020. jún. 30. 22:22
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Reális ár, és nem csak az utazás miatt, hanem inkább a 3 ablak miatt.

Egyébként, bár nem általánosításképp mondom, de nagyon sokan még a Kádár korszak árain vannak leragadva (a mai napig)

Nem olyan rég egy nyugdíjas házaspárnak csináltam volna egy utcafronti kaput zártszelvényből. Az anyagot kiszámoltam, a munkadíj lett volna 30 ezer (két napos meló). Kettő zártszelvény oszlopot újra kellett volna betonozni, +gyártás, +festés, +beépítés.

Erre az ember mondja nekem, hogy ők maximum 8 ezer forintot adnának ezért, és hogy ne akarjam már átverni őket, nem tollas a hátuk azért mert nyugdíjasok.

Nem az a tipikusan szarevők voltak, simán csak tudatlanok.

Ja és persze jött a duma hogy a szomszéd Lacinak a húgának a sógora a Géza öccse megcsinálja majd egyik hétvégén.

Értelemszerűen azonnal offoltam a dolgot, de így is elment rá 1-2 órám, a semmire.

De ez nem egyedi eset, jó párszor futottam már ilyenbe, főleg ott ahol az elmúlt 30-40 évben semmilyen felújítási munkákat nem végeztek.


Ezzel nem benneteket akarlak bántani kérdező, csak érdekességképpen leírtam.

2020. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok.

Általában azon múlik, milyen a redőnytok, és miből van a redőny, a súlya sem mindegy. Ha ez számlás ár, korrekt.


Azt a szúnyoghálótipust nem ismerem. Hova lehet tolni?....


Van fenn a neten kalkulátor redőnyösöknél sok weboldalon, a Józsaredőny az kifejezetten baráti áras, ott tudod ellenőrizni.

2020. júl. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen korrekt ár volt.
2020. júl. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, 5-ös nem tudom pontosan milyen mert még én sem láttam, annyit csíptem el a beszélgetésből hogy van a beépített tokban egy rész ahol ki lehet húzni a hálót, a másik oldalon pedig mágnessel záródik
2020. júl. 1. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!