Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás ajtajára nagyon...

Panellakás ajtajára nagyon gáz belépésjelzőt felszerelni?

Figyelt kérdés
Kívül is kilincs van, és előfordul, hogy férjem elfelejti bezárni belülről az ajtót, és attól tartok, valaki benyit, bejön úgy, hogy nem vesszük észre. Vagy van valami ötletetek ami diszkréten, de észrevehetően jelez ha nyitják az ajtót?

2020. júl. 9. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Belülről láncot szoktak tenni, ill. van, ahol az előszobába a mozgás-érzékelő lámpa van szerelve, persze az pl. éjszaka nem fog téged felébreszteni, ha valaki csendben jön be. Nem rossz ötlet.
2020. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A lánccal az a gond, ha rázárni elfelejti, akkor a láncot is elfelejti beakasztani hazajövetel után.

A jelzővel csak attól tartok, nehogy zavarja a szomszédokat ahogy mi közlekedünk ki-be.

2020. júl. 9. 08:39
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Felakaszthattok valami szélcsengőt az ajtóra vagy fölé. Az mégsem egy sziréna :) Vagy ki kell cserélni kívül gombosra a kilincset (bár olyankor meg kizárni szokták maguk:)).
2020. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt a szélcsengőt lehet kipróbálom, jó ötlet. Bár amiket néztem, nem csak riasztó hangot adnak ki, van többféle dallamra is lehetőség. A kívül gombos verzió nem jó, mert könnyen csapódik az ajtó. Pedig az lenne a legjobb, mindig is olyanban laktam. Találtam wifis jelzőt, ami a telefonon is jelez. Azt hiszem ez lesz a megoldás, ha a szélcsengő nem válik be. Az ajtónál meg be lehet állítani halkra, ami tényleg nem zavaró a szomszédoknak, de ha valaki benyit, mégis újra gondolja a dolgot. :D
2020. júl. 9. 09:01
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Cseréld ki a külső kilincset gombra, így nem tudnak benyitni akkor sem ha nincs bezárva az ajtó.
2020. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem jó, mert nemcsak akkor jelez, ha váratlanul benyit valaki, hanem mindig, amikor ki és be jöttök. Ez baromi idegesítő. Főleg este. Amikor már csend, nyugalom van, totál behallatszik a szomszédokhoz. Ugyanez a szélcsengő. Azt meg még a szél is fújja.


Ha már úgyis szereltek valamit, akkor miért nem a kilincset cserélitek le??? Az egyszerűbb, mint beszerelni valamit még pluszban.

Vagy tanítsd meg a férjedet bezárni az ajtót. Elvégre nem kisgyerek.

2020. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kilincset nem mernénk kicserélni gombosra. Próbáltam direkt, és nagyon könnyen becsapódik az ajtó. Nem is kell neki nagy lendület.

Viszont erre az esti csendre nem is gondoltam... :(

2020. júl. 9. 10:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam a szélcsengőt, mert nálunk is az van. Csak azért raktam fel, mert a szomszéd járkálására mindig azt hittem, na most hozzánk jön valaki. A szél nálunk nem fúj az előszoba sarkában, olyan meg nagyon ritkán van (max. ilyen céges karácsony), hogy valamelyikünk úgy jön haza, hogy a többiek már alszanak, de erre eddig nem keltünk fel. Mondjuk nem hangosabb, mint a kulcscsörgés, szerintem ha porszívóznék vagy zuhanyoznék épp, már nem hallanám. Szerintem is a legbiztonságosabb egy kívül gombos kilincs lenne, esetleg szereljetek fel még egy becsapódásgátló rugót az ajtóra.
2020. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
7: és miért baj, ha becsapódik? Ha kimentek, akkor úgyis van nálatok kulcs, nem?
2020. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 ...jó esetben... :D


Még ez a becsapódásgátló jó ötlet. A szélcsengő nagyon halk ha valaki óvatosan nyitja, így nem nagy erővel ütődik meg.

2020. júl. 9. 12:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!