Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 24kW-os kombi gázkazán...

Egy 24kW-os kombi gázkazán gázterve és engedélyeztetése kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Családi házban kéne a gázkazánt cserélni. A régi egy nyitott égésterű kéményes készülék volt, az új egy zárt égésterű, turbós, oldalfalon történő füstgázelvezetéssel.

Kb mennyibe kerül nagyságrendileg az engedélyeztetés?


2010. aug. 2. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve volt ilyen gondom.Kéményes konvetkoros fűtésről parapetes kombi/baxi/kazán,45 éves,92 m2--magánház.Elmentem egy céghez,900-1milláért vállalták volna.Tervajz,engedélyeztetés,stb---vel együtt.cakk-pakk.

Szétszedtem az egészet,egy öreg gázszerelő levágta a csövet,csinált egy csonkot a kazánnak,a többit mind én csináltam egyedül !Felraktam a radiátorokat,bevéstem az uni csöveket,stb,stb.

Semmi engedély !Tudom,szabálytalan !!!

De 350--400 körül megállt,ebbe a vakolás,festés is benne van,azt is én csináltam.

2010. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó, de gondolom ez a költség azért volt ilyen magas, mert a teljes központi fűtéses radiátoros rendszert ki kellett építeni. Akkor még jó, hogy ennyi.

Az engedélyek ennek csak kis részét tették ki. Gondolom...

2010. aug. 2. 19:15
 3/17 A kérdező kommentje:
Én egyébként olyan "elvetemült" dologra is gondoltam, hogy nem csak engedélyeztetem a kazánt, hanem szakszervizzel be is üzemeltetem, hogy legyen rá gyári garancia.
2010. aug. 2. 19:16
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

A tanácsom, hogy menj be a gázművekhez,a műszaki osztályra, ahol az engedélyeztetést csinálják. Ott kérdezz rá, hogy tudnak e ajánlani valakit aki megtervezi , kivitelzi.

100% hogy a saját kollégáját fogja ajánlani,és sinen vagy.

Ha csak és kizárólag a terv, és semmi munka az kb 40e mindennel.Viszont nem fognak szivatni.


Vagy.


Ha nem homlokzaton lesz a kivezetés akkor nem kérsz engedélyt.

2010. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Úgy értettem,hogy nekem SEMMI sincs.Se rajz,se terv,se engedély se garancia./az már lejárt volna-Baxi-2év/
2010. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

a gázművek engedélye, és a beüzemelés amúgy nem függ össze.

Attól még üzembe helyezi a szerviz hogy a gázművek nem tud róla.

2010. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

20:36

Én úgy tudom, hogy engedély mindenhez kell, ha hozzá kell nyúlni a gázvezetékhez. Tehát nem tudom mért lenne ez más, ha mondjuk a tetőn vezetem ki.

Egyébként van egy cég, akik már dolgoztak nálam, valószínű velük csináltatom ezt a munkát is. Nekik van e-on regisztrált tervezőjük és minden papírmunkát elintéznek. De csak két hét múlva érnek rá. Addig szeretnék valamennyire előre kalkulálni.

HA már megvan a terv és az engedélyek, de kiderül, hogy egy vagyont kellene rá fizetni, mikor benyújtják a számlát, akkor nem mondhatom, hogy jó, akkor mégse.

2010. aug. 2. 22:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Sőt, az előbb kérdeztem egy másik kérdésben, ha a gáztűzhelyet 1m-rel arrébb akarom tenni, ahhoz is tervdokumentáció és engedély kell. Tehát nem hiszem, hogy egy gázkazánhoz nem kéne, ha nem a homlokzaton vezetem ki.
2010. aug. 2. 22:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed menj neki, az engedélyeztetésnek, de stzámolj vele, hogy a parapetes kivezetés nem igazán preferált a gázműveknél, a függőlegesen tetősík fölé vitt megoldást engedik.

A tetőszett ára kb 100e Ft. A dokumentéciók elkészítése szemle stb kb 40-60e. úgy, hogy érdemben nem is alakítassz a gáz hálózaton.

Miközben 0 alkalommal kell számolnod ellenőrzéssel.


Természetesen nem bátorítalak arra, hogy simlizz, csak ebben az esetben a gázterv szigorúan lehúzás kategória.

A tűzhelyet meg kösd be flexicsővel van belőle 3m es, szépen a konyabútor mögött el tudod vinni.


Nem kell megfogadnod, de szerintem ne csinálj a bolhából elefántot. És ha most vetted a lakást simán mondhatod hogy az előző tulaj csinálta.

De ha mégis terveztetsz, fogadd meg, hogy a gázművekkel csináltatod fusiban, mert sok idegeskedéstől kíméled meg magad.

2010. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem vettem a házat, hanem örököltem. A számlán csak a névátírás volt 10000Ft 5 évvel ezelőtt.


Nem a gázművekkel fogom csináltatni, mert nagyon nem valószínű hogy olcsóbb lenne, mint akikkel csináltatnám. Plusz róluk már tudom, hogy nem gányolnak, hanem mindent a legapróbb részletekig normálisan megcsinálnak.


Mi az hogy "a függőlegesen tetősík fölé vitt megoldást engedik"? Mért, mást nem engednek? A környékünkön is egy csomó háznál láttam oldalsó kivezetést.

Olvastam a GMBSZ rendelkezéseit, igaz, hogy azt írják, hogy tetőhéjazat feletti kivezetésre kell törekedni, de semmi nem tiltja az oldalfalit. Ami korlátozó szabályok vonatkoznak rá (távolságok), mind megvannak.


"A tetőszett ára kb 100e Ft." Nem tudom hol nézted. Én ahogy számoltam, az oldalsó kivezetés anyagköltsége kb 10eFt, a tetőn keresztülinek 30.

Ha 100e lenne, akkor már inkább a kéményt béleltetném ki, az olcsóbb lenne.


Én inkább kifizetem azt a 40e-t engedélyeztetésre és nyugodtan alszom. Nem kell attól rettegnem, hogy mikor jelent fel valamelyik szomszéd.

Vagy ha véletlenül leégne a ház, egyik biztosító sem hinném hogy fizetne, engedély nélküli gázbekötés esetén.

2010. aug. 3. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!