Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 24kW-os kombi gázkazán...

Egy 24kW-os kombi gázkazán gázterve és engedélyeztetése kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Családi házban kéne a gázkazánt cserélni. A régi egy nyitott égésterű kéményes készülék volt, az új egy zárt égésterű, turbós, oldalfalon történő füstgázelvezetéssel.

Kb mennyibe kerül nagyságrendileg az engedélyeztetés?


2010. aug. 2. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván az olcsó jó, a bevált emberek meg pláne jók.

csináltasd velük.


A tetőszett 100e alatt nem fog kijönni, elég ha kiszámolod a méterenkénti 10e forintos füstcsövet, plusz a födém áttörést(ezt nem lehet szerelt kéményként eladni), és a tetőszettet magát.de ha megoldod 30ból akkor csináld úgy.


A parapetes kivezetést nem tilták, de az utóbbi 2 évben általában nem engedik meg csak szuperindokolt esetben, természetesen ha neked megengedik akkor csináld úgy, persze aki a tervet készíti nyilván tudni fogja, hogy milyen feltételekkel lesz érdemes beadni a papirokat hogy gond nélkül elfogadják.Ha meg mégsem fogadjék el akkor majd még ráérsz a tetőn kivezetni.A soraidon látszik hogy tapasztalt építkező vagy.(amúgy a falon kivezetésnek külön anyagköltsége nincs mert a kazánhoz kapsz egy könyököt és egy méter csövet, meg egy kupakot.)


Ha ugy gondolod, hogy 40eből megvan a szemle, a terv, és minden papírmunka, akkor szerintem mindenképen érdemes azt csinálni amit jónak látsz, a biztosító is boldog lesz a szomszédok is, a gázművek és te is.


DE HA ENNYIRE MINDENT TUDSZ AKKOR MIÉRT KÉRDEZEL ÉS MIÉRT NEM CSAK CSINÁLOD?

2010. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Talán mert nem tudtam, hogy az a 40e tényleg 40e vagy 200. Ez nem jutott még eszedbe?


Itt van pl ez: [link]


Ráadásul ez bruttó ár, én az áfát meg tudom oldani másképp. (Legálisan.)

Tehát nekem még 30-ba se kerül. Lehet hogy kell hozzá még egy két idom, apróságok, de akkor is inkább a 30-hoz lesz jóval közelebb, mint a 100-hoz.

Azt pedig, hogy mért kéne 10m "füstcső" végképp nem értem. Egy földszintes családi házról van szó, nem egy többemeletes épületről. Ahol lenne a kazán, a födém felett kb. 80cm-re van a tetőhéjazat. Akkor mi a 10m???

A födémáttörés nyilván pénzbe kerül, de gondolom a kéménybélelést sem csinálják ingyen. Vagy igen?

2010. aug. 3. 17:48
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

kell minimum 2m cső 20e

az általad linkelt készlet 30e

és természetesen egy bádogos, aki megcsinálja körülötte, mert fix, hogy nem fog passzolni.minimum 20e

egy ember aki áttöri a födémet,utána kijavítja.10e

de ténlegtökmind1, én mit írok, te járd körbe alaposan, mert nincs rosszabb annál amikor az ember alulesüli a költségeket.

2010. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát, ha neked ennyit mondtak, akkor én a helyedben sürgősen keresnék egy másik kivitelezőt!.

Alapból ott kezdődik turbós 60/100-as csövet szinte bármelyik boltban kapsz méterenként bruttó 7-8e-ért. Persze biztos van drágább is.

A többi dolog is sántít amit írtál, de nem célom téged győzködni.

De ténlegtökmind1, én mit írok, te járd körbe alaposan, ha akarod.

2010. aug. 3. 20:47
 15/17 anonim ***** válasza:
33%

nekem volt "szerencsém" körbejárni:)

Úgyhogy neked is sok szerencsét a 30e forintos tetőszetthez:))meg az egy méterrel odébb kerülő gáztűzhelyhez:)

2010. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"amúgy a falon kivezetésnek külön anyagköltsége nincs mert a kazánhoz kapsz egy könyököt és egy méter csövet, meg egy kupakot."


Ha szabad érdeklődnöm, neked milyen kazánod van?

Mert én már jó pár típust megnéztem, de kivétel nélkül mindegyikhez külön kell megvenni a oldalsó kivezetéshez való füstcsöveket. Egyikhez sem jár alapból, csak felár ellenében lehet külön megvenni hozzá.

2010. aug. 10. 20:51
 17/17 A kérdező kommentje:

Kár, hogy már válaszra se méltatsz. Azért én az ígéretemhez híven válaszolok, ugyanis ma megkaptam az árajánlatot a beszerelésre.


Tételes árajánlatom még nincs, csak a végösszeg. Összes anyag + beszerelés bruttó 310e + a beüzemelés, amit csak szakszerviz végezhet. Az állítólag még 10-15eFt.


Na már most! Ha egy kicsit számolunk és tudjuk azt, hogy csak a kazán kerül 200-ba (Vitopend 100W a típusa, utánanézhetsz), akkor világosan látszik, hogy az égéstermék elvezetés anyagköltsége nem lehet 100eFt. Ugyanis nem hinném, hogy a kivitelező cég ingyen dolgozna és a többi szerelvényt is ajándékba adnák.


Úgyhogy azt hiszem eléggé "körbejártam" a dolgot. Erről és a kevésbé hasznos válaszaidról ennyit!

2010. aug. 19. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!