Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi fajta hagyományos csillár...

Régi fajta hagyományos csillárba lehet LED égőt tenni?

Figyelt kérdés

Eddig sima villanykörtét használtam, de elgondolkodtam, hogy jó lenee áttérni LED-re, viszont a csilláromat nem szertném lecserélni.


A másik kérdésem, hogy aki Led-et használ, mennyire van vele megelégedve? Milyen hátrányai vannak a sima villanykörtével szemben?



2020. júl. 18. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabványos a foglalat, akkor nem jelent semmiféle problémát a LED használata sem.

A LED lehet nagyon jó meg nagyon rossz is (erösen villog), minöségtöl függöen, emellett nem a Watt-számot kell figyelni, hanem a Lumen-értéket, az többet mond a fényeröröl.

2020. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, csak arra figyelj, hogy a megfelelő típust vedd, mert rengeteg féle foglalat van. Nézd meg, hogy az izzó milyen és a LED dobozán keresd azt a jelölést. Nálunk már mindenhol LED van, ahogy égtek ki a klasszikusok, 3 év alatt fokozatosan cseréltük. A fényerejük megegyezik a klasszikus izzókéval, a 6 Wattos LED felel meg egy 40 Wattos izzónak, a 9,5 Wattos a 60 Wattnak. Mivel kicsi a teljesítményük, egy 40 Wattos foglalatba minden további nélkül betekerhetsz egy 9,5-ös vagy akár nagyobb LED-et is (amíg fizikailag belefér a helyére), így nagyobb fényerőt érhetsz el a foglalat cseréje nélkül. Viszont a klasszikus izzó a teljes fényspektrumban ad fényt, a LED viszont csak egy szűk tartományban. Bár a modernek megpróbálják utánozni az izzó színvilágát, nem lesz pont ugyan olyan. Ez amúgy nem baj, csak az elején kicsit szokni kell. Az élettartama jó esetben 8-10 év, ha napi 8 órát égeted, de érzékenyebbek a túlfeszültségre, így ha ilyesmi előfordul, hamarabb kicsinálja mint az izzót.
2020. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nemaRendőrség ***** válasza:
50%

Drága led kell különben fejfájásod lesz.

Telefon lassított kamerájával meg lehet nézni, nekem csak úgy vibrál a gagyi led. Mintha stroboszkóp lenne.


A foglalat ugye adott, vannak hagyományosnak kinéző ledek amik nem olyanok mint a spot lámpák, érdemes inkább ilyet venni.


Illetve nappali vagy háló? Én hálóba csak meleg fényű izzót veszek, segíti az alvást (pontosabban a nem meleg fényű rontja az alvást), nappaliba is inkább melegebbet, de oda nem feltétlenül kell sárga fényt adó

2020. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 a mai LEDek nem vibrálnak, mert egyenirányító van bennük. Ami igen, azt amúgy szabad szemmel is lehet látni, mert az 50 Hz-es váltakozó áramot kapják (csak letranszformálva, vagy sorb kötött ledekkel elosztva), ami bőven a látható vibrálás kategória. Ha egy LEDet válgakozó áramra terveznek, azokba mind benne van. Egy kicsit akkor is fog, mert ugye a váltakozó áram szinusz alakú, de annyit az izzó is vibrál, nem fog zavarni, észre se veszed. Lassított felvételeken (pl esti focimeccsnél a visszajátszások alatt) jól látszik, mert azok a kamerák több ezer képkockát rögzítenek, de az emberi szem erre nem képes.
2020. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2020. júl. 18. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
A kibocsájtott fény színképe eltér az izzószálas lámpához képest (épp úgy, mint a fénycső, kompakt fénycső esetében), ezért némileg megváltoznak a színek és a fényhatás.
2020. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem régi, 30-40 éves csilláraim vannak. Kb azóta nem lettek lecserélve, mióta a 80-as évek végén megépült a ház. De nem használok már hagyományos wolframszálas villanykörtét.

A 90-es évek végén tértem át kompakt fénycsőre. Akkor lecseréltem az összeset. Azóta ahogy azok kopnak ki, már szinte mindenhol a házban csak LED van évek óta. Szabványos foglalattal kaphatóak. Ma már nem is kifejezetten drága. Pár száz forintért már jókat lehet kapni. Annyi, hogy melegfehér színhőmérsékletű legyen. Annak a fénye hasonlít legjobban a hagyományos izzóéhoz. A hidegfehér, szerintem nem lakásba való. Semmilyen rossz tapasztalatom nincs vele.

2020. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Azért a búra formája korlátot szabhat. A LED elektronikáját különböző méretű műanyag vagy fémházba zárják, van amelyik csak öblösebb búrába fér bele. Ha a búrában mélyen ül egy csőszerűség végén a foglalat, akkor esetleg egy vállasabb LED nem fog beférni. Jártam már így. Azt is tudnod kell, hogy amennyiben gátolt az elektronika hőleadása, az rövidíti az élettartamát. Ha látsz olyan LED-et, ami kevés Watt mellett nagy lument ígér, és még occsó is, az vagy hazugság, vagy túl van terhelve, és igen rövid életű lehet.
2020. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: OSRAM, TUNGSRAM vagy PHILIPS LED égőt vegyél, nálam azok még nem mentek tönkre, lehetőleg a WARM WHITE jelölésűeket, azok az élhetőbb sárgás fehérek. A többi gagyi márka nagyon hamar megadta magát nálam, pedig új a házban az összes villanyvezeték. Az energiatakarékos E27 égőkből is van ami több mint 10 éve jól működik pedig sokat kapcsolgatom, az pedig TUNGSRAM márka! Nézd meg milyen a foglalat a csillárodból kivett égőn pl E27 szokott lenni a régi lámpáké, a WATT meg rá van írva az égő dobozára hogy pl 6W LED megfelel 40 WATT hagyományos izzónak, a Lument érdemes még megnézni, két azonos W teljesitményhez más-más Lumen érték tartozhat más márkaájú égőből, a nagyobb jobban világit. Még a TESCO-s zöld dobozos LANDLITE LED égők birják sokáig, de azok általában kevesebb Lument tudnak mint ugyanakkora W-os PHILIPS, OSRAM, TUNGSRAM. A felsorolt 4 márkán kivül én mást nem vennék!
2020. dec. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"? Én hálóba csak meleg fényű izzót veszek, segíti az alvást (pontosabban a nem meleg fényű rontja az alvást),"


Ez nem egészen érthetö számomra, a hálóban elalvás ELÖTT lekapcsolom a lámpákat, teljesen mindegy, milyen a benne lévö égö szine!

2020. dec. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!