Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen Debrecenben lakni, élni?

Milyen Debrecenben lakni, élni?

Figyelt kérdés
Egy 22 éves férfi vagyok. Szeretnék oda költözni 1 év múlva, mint rezidens orvos. Szeretnék érdeklődni, hogy milyen ott az élet?

2020. júl. 21. 13:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
2020. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Unalmas, nem egy kulturálisan gazdag város. Sajnos természeti kincsekből is kevés van, ami még viszonylag közel van, az a Hortobágy és esetleg Tokaj.

A főtéren kívül panelrengeteg, sok a rejtett erőforrás, a városnak vannak szégyenfoltjai (pl vasútállomás), amikre évtizedek óta nincs megoldás. Most öntik oda a pénzt, de az atmoszféra nem fog megváltozni soha.


Ami neked orvosként előny, hogy az orvosi egyetem kiváló, így a klinikán jó tapasztalatot szerezhetsz.

2020. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%
Én egyetemistaként költöztem oda, nagyon szeretem. Én nem értek egyet azzal, hogy kulturálisan szegèny lenne a város. A Déri Múzeum gyönyörű, élmény benne egy kiállítást megnézni. Van színház, több mozi is, idegennyelvű filmnapok, nyári filmvetítések, tavasszal Budapest mellett màr itt is megrendezik az irodalom éjszakáját, vannak szórakozóhelyek, éttermek, bárok éjszakai nyitvatartással. A Víztoronyban gyakran vannak koncertek, a Nagyerdőben szintén. Nyàron kocsmamozi is működik egy hangulatos kis romkocsmában. Úgyhogy a magam részéről én tudok magamnak programokat találni Debrecenben, nem érzem ingerszegénynek a várost. Illetve az említett "szégyenfolt", azaz a Nagyállomás környékén lakom, még eddig egyszer sem kötöttek belém, nem ért éjszaka sem semmilyen attrocitás. Bár azt aláírom, hogy tényleg undorító állapotban van az állomás, és látni arrafelé botrányos arcokat, de minden városban van egy ilyen környék. Albérletet is viszonylag olcsón találtunk, jó állapotban. Ami számomra zavaró, az a tömegközlekedés. Reggelente tömve van a villamos, főleg, ha reggel fél 8-kor a kis villamost küldik a nagy helyett, és rengetegszer robban le, vagy szimplán nem záródik az ajtó, úgyhogy hamarabb kell elindulni az esetleges késések miatt. De összességében én szeretek ott lakni.
2020. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
81%
Én sem értem azokat az embereket, akik folyamatosan ócsárolják a várost. Szerintem a Dunán inneni viszonylatban az egyik legjobb. De mint látod ez sok mindentől függ, hogy tetszeni fog-e. Mik az igényeid, hol éltél korábban, hasonlók.
2020. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Debrecen - magyar viszonylatban - az egyik legjobb város, ha nem a legjobb.

Minden van aminek lennie kell, meglehetősen gazdag a kulturális válaszék, hihetetlen jó kiállítások vannak a MODEMBEN, és a többi kiállítóhelyen, lehet bulizni, tanulni és nyugodtan élni, mert igen jó a közbiztonság.

Nem utolsó szempont, hogy van egy jól működő repülőtér, és így hamarabb eljutsz Párizsba, Milánóba, vagy épp Palma de Mallorcára mint Pestre vagy a Balatonhoz... és ez kezdi éreztetni a hatását.

Az egyetem kirívóan gazdag - hatezer külföldi hallgatóval -vannak vagy 30 ezren, az egyetemi rendezvényekhez a 20 ezres Nagyerdei Stadion kicsinek bizonyult!

Van Campus fesztivál, meg rengeteg hasonló nagyrendezvény.

Az egész várost félkör ívben egy hatalmas erdőség veszi körül kisvasúttal, tavakkal, kilátókkal, éttermekkel stb.

A Nagyerdőn a Vidám Parktól a Szabadtéri Színpadig, a Ködszínháztól az Állatkertig, a Gyógyfürdőtől a látványfürdőig minden van.

Szóval aki Debrecenben unatkozik, az magára vessen!

2020. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én eddig a Partiumban éltem, Marosvásárhelyre jártam egyetemre. Miután végzek valószínű odaköltözöm.

A Júliatelepről mi a véleményetek?

2020. júl. 21. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Régen nem tartozott a legjobb környékek közé, mert ott volt a menekülttábor a sok galibával.

Mára ez megszűnt, rendőrségi laktanya van helyette, úgyhogy kiváló a közbiztonság!

Most fogy négysávossá épülni a Sámsoni út...

2020. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

#8

Akkor te is debreceni vagy?

Egyébként élhető város, rendezett, tiszta, és fellendülőben van.

A Júliatelepről nem tudok sokat, de ha rossz lenne, annak híre lenne, úgyhogy valószínűleg jó környék.

2020. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
A keleti régióban messze a legélhetőbb, legfejlettebb város Debrecen. Ráadásul a leginkább fellendülő hely az országban, szép, rendezett, és van benne élet.
2020. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, neked meg külön érdekesség, hogy Debrecen leginkább az a magyar nagyváros, amelyik a magyarság központjában van: Szombathely kb. ugyanannyi távolság Debrecentől, mint Csíkszereda. Ezért (is) évszázadok óta az egyik legjelentősebb magyar város; kétszer volt már főváros.
2020. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!