Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kültéri mozgásérzékelős izzó...

Kültéri mozgásérzékelős izzó mennyit fogyaszthat? Hogyan tudom kikapcsolni?

Figyelt kérdés

Kültéri mozgásérzékelő van a bejárati ajtómon. Sajnos nem tudom hány wattos izzó van benne. Mostanában a szomszédok állandóan kint vannak este a kültéri izzó meg állandóan felkapcsolódik mivel mozgásérzékelős.


Ha sokat fogyaszthat így akkor kikapcsolnám de hol tudom? Egyáltalán ki tudom valahol kapcsolni?



2020. júl. 27. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem tudom hány wattos izzó van benne."


Akkor mi honnan tudjuk mennyit fogyaszt?

Húzz egy fekete kukás zsák darabot a mozgásérzékelőre, vagy kapcsold le a hálózatból.

Egyébként meg egy LED-es fényforrás mondjuk 10W-os egész éjjel világíthat mert óránként pár forintot fogyaszt csak. Érdemes lecserélni (ha nem az van benne)

2020. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 éve 3db 10W-os mozgásérzékelős LED-es reflektor van a házon kívűl, 1 db meg a lakásban. Lehet állítani a fényérzékenységét, a mozgás érzékenységét, meg azt, hogy meddig világítson. Van amelyik hamar lekapcsol, a bejárati ajtónál levő tovább ég. A beltéri meg jó ha pl éjjel kibotorkálok a mosdóba, nem kell villanyt kapcsolgatnom :) Nagyon beváltak, 2-3000 Ft-ért vagy már olcsóbban be lehet szerezni őket. Sokszor felkapcsolnak, ha a kutyám vagy egy macska rohangászik azt is érzékeli :) Elég a 10W-os, nem érzékelem, hogy több lenne az áram számla, persze nem ingyen megy, de nem számottevő a fogyasztásuk. Ha nem tudod, milyen a Tiéd, nézd meg közelebbről, rá szokták írni hány W stb. LED vagy nem LED azt szerintem el lehet dönteni, egy LED-es máshogy néz ki, mint amiben izzó van. Aztán ha nincs ráirva, pár ezer Ft-ért ki lehet cserélni LED-esre 10W, és beállíthatod, hogy ne legyen olyan érzékeny mozgásra, meg rövid ideig világitson... Ha nagyon nem tudsz mit csinálni, vagy nem értesz hozzá, akkor a legegyszerűbb tényleg a mozgásérzékelőt letakarni, akár pl. szigetelőszalaggal is leragaszthatod, nekem festéskor voltak zacskóval leragasztva...
2020. júl. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!