Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Reális árat kértek a költöztet...

Reális árat kértek a költöztetők ezért?

Figyelt kérdés

Először költöztem felnőttként költöztetővel, ahol eddig laktam azt a lakást üresen vettem ki, és bebútoroztattam vagy amim volt azt ismerősökkel áthoztuk teherautóval úgyhogy nem tudom az árakat.


Most 27m2-ről (1szoba-galéria) költöztem el kereken 1km-rel odébb másik albérletbe. Nem vicc, 1km.

A lakást úgy 80%ban összepakoltam, pár dolgot már előre át is hoztam, minden zsákot-dobozt-ragasztó szalagot én vettem/hoztam, a csapatnak tényleg kb csak annyi dolga volt, hogy A pontból lehordják és felhordják B pontba a dolgokat. 3 órát voltak 3an, és 50.000et kértek.

Kicsit sokallom. Vagy reális lett volna?


2020. aug. 3. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Így fejenként 5555 Ft-os órabérrel dolgoztak. Találtam egy oldalt, ahol Bp-en belül, itt 3100 Ft az órabér.:

"3 órás olcsó költöztetés 3 fővel = alapdíj (5.000 Ft) + 3 óra rakodás (3 x 9.200 Ft) = 32.600 Ft", vagyis sok az 50 ezer Ft.

2020. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eső után köpönyeg... Már úgysem tudsz kevesebbet adni nekik... Viszont, ha vigyáztak a cuccaidra, nem verték le a falakat és a bútorokat... akkor azt mondom, ne foglalkozz vele. tudom kellemetlen többet fizetni valamiért, mint szükséges, de ez egy egyszeri alkalom volt, és tegyük fel, hogy jól is dolgoztak. Ez van, legközelebb - ha költözöl, akkor - körültekintőbb leszel ;) . Ne bánkódj miatta!
2020. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azt nem írod, hogy hányadikról hányadikra kellett pakolni, de szerintem ennél sokkal olcsóbbat nem nagyon lehet várni... Nyilván a munkások órabére mellett van egy fix összeg a kiszállásért, ami távolságtól független.

Mondjuk rajtad nem az üzemanyagköltséggel kerestek sokat... :)

2020. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Engem 3an 75 kmre 85 nmről költöztettek 70ért.


Előre kell több ajánlatot kérni mindenre referenciával.

2020. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igaziból a szüleim intézték mert az ő ismerőseik és őket sokat költöztettek már.

Amúgy benyomták a hűtőm és kiszaggatták a kanapém bőr részét :(

2020. aug. 3. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
hát ezt bizony szomorú hallani :(((( 2-es vótam
2020. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Drágállom egy picit. Nekem egyik ismerősöm kb. egy 50 m2-es lakásból költözött pár éve, az új lakás kb. 3 km-re volt tőle. Ez került kb. 30 ezerbe.
2020. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

"Drágállom egy picit. Nekem egyik ismerősöm kb. egy 50 m2-es lakásból költözött pár éve, az új lakás kb. 3 km-re volt tőle. Ez került kb. 30 ezerbe."


Pár éve kb minden feleannyiba került

2020. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!