Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Halálosan félek, hogy felrobba...

Halálosan félek, hogy felrobban a gázpalack, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Itthon gáztűzhelyünk van, közvetlen amellé van beállítva a gázpalack, már gyerekkorom óta nagyon félek, hogy felrobban, kb. minden este ez a rémálom gyötör. Tudom így viccesen hangzik, de nyugtassatok meg, hogy nem robban fel olyan könnyen.

2020. aug. 17. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem fog feérobbanni. Ha így lenne, elég sok halott lenne.

Viszont egy pszichológuson gondolkozz el, ha ez a gondolat ennyire befészkelte magát az agyadba.

Anyáméknál is gázpalack van, sose robbant fel, pedig nagyapám a palackcsere után is gyufával ellenőrzött :S

2020. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha rendesen van összeszerelve és nem szivárog sehol sem a gáz akkor nem robban fel. Egyébként a szivárgó gáz könnyen felrobban.

Vegyél egy gázérzékelőt a konyhába.

Vagy használj villanytűzhelyet ha elbírja az elektromos hálózat.

2020. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A szivárgó gáz könnyen berobban igen, de azt érzed, ha ereszt. Ráadásul akkor sem a palack robban fel, nézz meg pár videót, ahogy a tűzoltók odamennek az égő palackhoz, és elzárják a gázt.. Nehéz azt felrobbantani.
2020. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
34%
Unokatestvéremnél is olyan van, én sem szeretem. FÉLEK
2020. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha megnézed akkor elég ritka az olyan haláleset ahol egy PB palack random csak úgy felrobban.

(én még ilyenről nem is hallottam)

Az más kérdés ha kigyullad egy ház, és azért robban fel a palack.


A másik hogy az értékesítő helyeken is ebben a hőségben egész nap süti a nap. Akár 50-60 fokra is felmelegedhet, mégsem történik semmi.

Neked a tűzhely mellett max 35-40 fokig melegedik.

Ami veszélyes lehet az az elöregedett/repedezett tömlő és tömítés, és a szintén elöregedett nyomáscsökkentő. Ezek okozhatnak szivárgást, de sincs semmi köze a palackhoz.

És éppen ezért semmivel sem veszélyesebb a PB palackról működő tűzhely, mint a vezetékes földgáz üzemű.

2020. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
A palack csak akkor tudna felrobbanni ha a benne lévő nyomás a légköri nyomás alá csökken.
2020. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

A nyugodt élet fontos! Ki kell cserélni villanytűzhelyre. Na de ott meg áramütés és zárlat veszélye van! Akkor legyen fatüzelésű! Az sem jó, a tűz és szénmonoxid veszély miatt.

Nincs mese, marad a hideg élelem, ételfutár, étterem vagy a pszichológus. Talán az utóbbi lenne a legjobb választás számodra!

2020. aug. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Simán széttud nyílni, én tüzépen láttam egyszer ilyet, srác kivette a palackot a kalickából, lerakta a kasszás bódé mellett 2 méterre, közben elindult az üres palackért ami nálam volt, ez volt a mázlija, olyat durrant, a bódé oldalán a 1mm-es vaslemezt behorpasztotta, az üvegeket kiütötte, a papírpénzt se kímélte gyakorlatilag mintha a kutya tépte volna szét, az volt még a mázli hogy nem gyulladt be a gáz, csak a nyomás vette szét a palackot.
2020. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Zárd el a palackot ha nincs használva, probléma megoldva
2020. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!