Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi Kertes házra lehetsége...

Családi Kertes házra lehetséges-e támogatást igényelni ablak csere, fűtéskorszerűsítés vagy utólagos hőszigetelés készitettésére?

Figyelt kérdés
például Panelprogramhoz hasonlóan
2010. aug. 4. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal ez úgy van hogy előbb megcsináltatod magadnak, de mielőtt neki állnátok már az igénylést be kell adni.


Aztán miután kész, bemutatod az ÁFÁS névreszóló számlákat, és azoknak x százalékát térítik , ha térítik.


Gyakorlatilag ugyanott vagy mintha megegyeznél a melóssal hogy nem kell számla.


Csak ha ez utóbbit választod, akkor arra figyelj oda hogy ne nagyon adjál előre pénzt nekik és még véletlenül se fizesd ki a munkát előre!!


Nameg azok a mellékes bosszúságok si kellenek mint pl rendes tervrajz amin minden rajta van, hőtechnikai számítások stb.


Szóval amit megspórolnál azt kifizeted az építészmérnöknek, még akkor is ha kész házról van szó.

2010. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi városunkban van valami korszerűsítési támogatás pont az ilyenekre. Menj be az önkormányzathoz, mert lehet nálatok is van.
2010. aug. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Budapest Pesterzsébet :D

Köszönöm A válaszokat

MEgprobaljuk de szerintem pesten erre nincs lehetöség

2010. aug. 5. 08:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt támogatás, sőt kombinálva is.... 40-60 % támogatást is adtak. Csak most úgy tudom, hogy a jelenlegi kormány egyelőre felfüggesztette.

Egyébként javasolnám, hogy pld. akivel az ablakcserét csináltatnád, keresd meg a céget, és nekik van olyan üzletkörőjük, akik kompletten fel tudják vállalni a cicós ügyintézést. És figyelj arra, hogy olyan valakit találj, aki ezt a többszörös korszerűsítési támogatást tudja !!! Mert létezik !!!!

2010. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ennek pont mostanában néztem utána. NEP-nek hívják ezt a pályázatot, de valamiért idén nem írták ki. Vagy legalábbis én nem találok róla semmit, csak 2008-as anyagokat.


"Gyakorlatilag ugyanott vagy mintha megegyeznél a melóssal hogy nem kell számla."

Nem egészen! Még rosszabbul is jársz, ugyanis a támogatás mértéke 20% az adó 25. Tehát támogatás nélkül és számla nélkül még 5%-kal beljebb is vagy. Hátránya viszont pl egy kazán beszereltetésekor, ha tönkremegy, kivitelezési számla nélkül nem érvényesíttethető rá a gyári garancia.

2010. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nézz szét itt:www.emi.hu.Itt szoktak lenni pályázatok korszerűsítésre,környezetbarát megoldásokra
2012. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nézd meg ezeket: www.emi.hu/futeskorszerusites és a

http:/zbr.kormany.hu

2012. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!