Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A műanyag ablak tényleg jó?...

A műanyag ablak tényleg jó? Mi az előnye, hátránya? Neked olyan van? És mennyibe került az ablak csere?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 22:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nekünk 4 éve van műanyag ablakunk, megvagyok vele teljesen elégedve. Jól szigetel(hangot, hőt).Könnyen lehet tisztitani
2010. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ablakra jo, de ajtora egy kicsit gyenge. Legalabb is amivel en eddig talalkoztam. Az elonye, hogy nincs korrozio, nem pereg le a festek, preciz, nem deformalodik. Ugyan ez igaz az aluminiumra is, de az dragabb. Visszaterve az ajtora. Biztonsagi berendezeseket szerelek es a muanyag ajtokat ha pl a fenti pontban fixeljuk, a lentit annyira ki lehet nyomni, hogy egy macska befer. Tudom, hogy a kerdesben ajto nem is szerepelt, de hatha valamit segitett a tapasztalatom.
2010. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekunk is ablak van es nagyon meg vagyunk elegedve!

A nappalink foutvonalra nez, es miota kicsereltek az ablakokat, ha bezarjuk, olyan mintha elvagtak volna a zajt!

Nekunk panel programba lett cserelve. Nem tudom anyuek mennyit fizettek illetve mennyi az eredeti ar, ha csak az ablakcseret szamitjuk.

De az ablakok cserejet a Fenstherm vegezte.

Esetleg keress rajuk a Google-on.

2010. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jól szigetel, jobban viseli a höingadozást, könnyebb tisztítani.
2010. jún. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szeretem. Jól zár, könnyen mosható, nem kell festegetni, szép. És ha odafigyelsz a szellőztetésre, nem lesz semmi sehol penészes (álalában ez az ellenzők legfőbb érve).
2010. jún. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A műanyag ablakok közül is van jó és kevésbé jó. Én laktam olyan helyen, ahol penészedett, hő- és hangszigetelése nulla volt a műanyag ablaknak. Nos, az a legolcsóbb fajta volt, ami létezett a piacon. Szóval inkább szánj rá több pénzt, mert attól még, hogy műanyag, lehet nagyon rossz is.
2010. jún. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen hátránya, hogy bűn ronda. Hasonlítsd össze egy gyönyörűen pácolt fa ablakkal ajtóval. Hát zongorázni lehet a különbséget. Én ezért választottam fát, bár egy fél évvel tovább kellett gyűjtögetnem rá, mert drágább, időnként újra kell lazúrozni de én inkább csinálom, mint lesem azt a rondaságot. Szóval csak esztétikai szempontból van különbség szerintem, bár nem vagyok szakértője.
2010. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Használom is és gyártottam is! Meg vagyok elégedve!Minden téren jó.Jó minőségüt kell választani ennyi a titka!Márkaneveket nem akarok itt írni,de ha utánanézel úgyis látod melyik erősebb...
2010. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
75%

Elsősorban új építésű házakba javasolt, de ott is nagyon ügyelni kell a meglévő szerkezetek alacsony nedvességtartalmára. Régi építésű épületeknél ha műanyag ablakokat alkalmazol és nem szellőztetsz naponta többször, penészesedni fog a falad, mivel nem engedi lélegezni az épületet a műanyag ablak.

Egyébként ha kíváncsi vagy egy építész véleményére, én inkább a fa ablakot javaslom. Minimális összeggel drágább, viszont sokkal esztétikusabb, nem fog sárgulni, nem kell aggódni a korrodálás, sérülések miatt. Az a minimális hőszigetelő képesség amivel a fa ablakok gyengébbek, gyakran nem tényező, mivel még mindig sok új vagy meglévő épület esetében a lábazatnál, koszorúnál, áthidalóknál távozik a hő jelentős része.

2010. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

"... nem engedi lélegezni az épületet a műanyag ablak.

Egyébként ha kíváncsi vagy egy építész véleményére..."


Te építész vagy, és azt állítod, hogy míg a műanyag nem, az új faablak engedi szellőzni az épületet?!? Akkor add le a diplomádat!

2010. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!