Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nyílnak mindig befelé a...

Miért nyílnak mindig befelé a bejárati ajtó és az ablakok?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon régi házakban láttam már ablakokat, amik kifelé nyílnak, de tény, hogy jó ideje biztonsági okokból ez nem megengedett (gondold el, ha pl. viharban vagy bármitől kitörik az üveg, az utcára potyognak le a szilánkok és megsebesíthetnek valakit). Az ajtóknál nem tudom, miért van így.
2020. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Bent van a nevében.Ha nyitva van senki se ütközzön bele.

Kerítés ajtóknál,kapuknál a saját telekre kell nyílniuk.Ez szabály.

2020. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem több oka is van, például az, hogy a befelé nyíló ablakokat nem annyira éri az eső, meg az ilyenek. Mármint, ha esik az eső, és a kifelé nyíló ablakot kinyitod, elkerülhetetlen, hogy érje az eső az ablakokat. Másrészt, könnyebb tisztítani a befelé nyíló ablakokat. Pláne akkor, ha nagyobb szárnyú ablakról van szó, egy kisebbnél még valamennyire megoldható. De akkor se valami kényelmes.


A redőnyök és a szúnyogháló szempontjából is a befelé nyíló az ideális.


A kifelé nyíló ablakoknál én max annyi előnyt tudok elképzelni, hogy több cuccot tudsz oda rakni a párkányra, mert nem zavaróak az ablak kinyitásában. Meg esetleg a függönyöket, sötétítőket is könnyebben meg lehet oldani, ha kifelé nyílnak az ablakok, de a befelé nyíló ablakoknál se jelent ez gondot, szóval.


Ajtóknál pedig szerintem sok azért nyílik befelé, mert ha olyan házról, lakásról van szó, ahol a vendég közvetlen a bejárati ajtónál csönget, akkor ha kinyitod a kifele nyíló ajtót, akkor megcsapod vele a vendéged.


De ha az ajtó pont úgy helyezkedik el, akkor a hó is oda eshet elé, és akkor ki se bírod nyitni a kifele nyíló ajtót.

2020. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, hogy cégeknél általában meg kifelé nyílnak az ajtók. De ott ugye tűzvédelni illetve menekülés szempontjából van így.
2020. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Jól írja a 4-es: ott, ahol tömegek jönnek össze (irodaépületek, vállalati épületek, templomok, színházak, stadionok stb.) pánik (tűz, földrengés, aknabecsapódás stb.) tehát pánik esetén ha befelé nyílna, akkor az elsőket könnyen odaszorítják a hátsók az ajtóhoz és lehetetlenség lenne kinyitni.

Ilyen előírások mindig a megtörtént esetek velejáróiból születnek. Ez az ajtónyitás több évszázaddal ezelőtt született, amikor a tömeg bennégett, mert befelé nyílt a kapu.

Én így tanultam.

2020. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

A lakásajtó azért nyílik befelé, hogy ne vágj orrba vele senkit a folyosón.

A befelé nyíló ablakot sokkal könnyebb takarítani. 10. emeleten ez nem hátrány.

2020. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!