Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Augusztus 20-án lehet füvetnyí...

Augusztus 20-án lehet füvetnyírni falun?

Figyelt kérdés
2020. aug. 20. 10:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Van zöldhulladék szállitás is, vagy a kazánban elégeted.
2020. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a szomszédnak adod. Én ilyen falusi vagyok, feltaláljuk magunkat, segítjük egymást, nem pedig keresztbe teszünk egymásnak.
2020. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
55%
Hát itt minden van csak szállítás nem, kazánba meg nem dobálok bele gyantás fenyőágat és hasonlókat.
2020. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%

A kertben vannak a gyümölcsfák, minden tavasszal több köbméternyi nyesedék keletkezik. Ezt összekötözni kévékbe, és kihordani az utcára elég nagy munka, szinte lehetetlen, mert az ágak szó szerint ágas-bogasak.


Én sem vagyok az avarégetés híve, de nyesedékkel semmi baj nincs. Szárad pár hetet, füst nélkül tökéletesen elég. Kevesebb füsttel ég, mint a vegyestüzelők 90 százalékának a kazánja.


A másik; mi lesz az tarvágások gallyaival? Le lehet darálni, de ott meg a traktor fog füstöt csinálni.


S a fő probléma a vizes fával, fojtott kazánnal, és a szeméttel fűtőkkel van. Tehát csak minimális szinten fog javulni a levegő.

2020. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

"13, csak épp az a vicces része, hogy az ember mi a bánatot kezdjen a sok nyesedékkel miegymással ami nem jó komposztnak."


Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy amelyik településen korlátozták vagy betiltották a kerti hulladék égetést, ott van zöld hulladék elszállítás is.

Egyébként igen, valóban macera össze kévézni vagy bezsákolni és kipakolni az utcára, de MINDEN településen biztosítanak INGYENES elszállítást égetés helyett.

Szóval senki ne hazudozzon arról, hogy ahol betiltották az égetést ott nincs szezonális zöld hulladék elszállítás.

Én egy Pest megyei kis vidéki városban nőttem fel és élek ma is. Nagy kertes ház szóval tudom miről van szó.

Teljesen más mikor a száraz nyesedéket égetik el este mikor már mindenki zárt ablakokkal alszik vagy bevonult a házba. (mi is szoktunk tüzelni a tiltás ellenére száraz nyesedéket tavasszal meg ősszel, de késő este amikor már a kutyát nem zavarja a füst)

A probléma az, hogy az idióták össze gereblyézik a vizes avart nejlon zacskóval, fólia darabokkal, szeméttel földdel, majd alágyújt szombat délelőtt és egészen vasárnap estig bűzölögteti.

Semeddig nem tartana bezsákolni és kibaszni az utcára. De nem, inkább nézi ahogy bűzölög a szemét napokon át. És mikor ez megy hónapokon át, és nem tudsz kimenni a kertbe egyet grillezni a jó idők utolsó napjain...

...Vagy lazítani anélkül hogy meg ne fulladnál, mert a barom már hétvégén reggel begyújtja a szemetet, akkor ez egy idő után eléggé frusztráló tud lenni.


Hozzáteszem egy bizonyos intelligencia felett már figyel az ilyesmire az ember.

2020. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Hát veszprém megyei kis falu, itt valahogy ez kimaradt a dolgok menetéből. Azt bezzeg ki tudják plakátolni, hogy a kutakat jelentse be mindenki...


Nem mellesleg ez a szállítás is olyan dolog, hogy ha még feltételezzük, hogy lenne is, akinek nem két talicskányi jön össze azért megnézném, hogy milyen jó móka kihordani utcafrontra, aztán felpakolni valamire.

2020. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26%

#26 megint csak kamuzol.

Azzal buktál le, hogy semmit nem kell semmire felpakolni.

Kirakod az utcára a bezsákolt vagy kévézett hulladékot, és a többit megoldják a munkások. Pont úgy mint a kommunális vagy szelektív kukánál. Ott sem kell szobroznod addig még meg nem jelenik a kukás, és neked beleönteni a tehergépkocsiba.

Szóval hagyjuk a süket dumát, mert semmi értelme.

2020. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy megsúgom a gallyak is lebomlanak, csak kis darabokra kell vagdosni, vagy beásod. Igen, munka, a kert ezzel jár. Egyébként semmi baja nem lesz a kazánnak a fenyőtől, nem elsődleges tüzelőként, csak gyújtósnak kell használni.
2020. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
29%

"Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy amelyik településen korlátozták vagy betiltották a kerti hulladék égetést, ott van zöld hulladék elszállítás is."

Én meg annyit fűznék hozzá, hogy ez volt még tavasszal, de idén a sok barom városi országgyűlési képviselő kivette a döntés jogát az önkormányzatok kezéből, és kötelező jelleggel, országos rendelettel betiltott mindenféle égetést.

Ahol apám háza van, ott pl. nincs zöldhulladékszállítás, viszont van 50 gyümölcsfa meg 50 tőke szőlő. Szó szerint egy teherautónyi gally. Egy félmilliós ágdarálóval meg lehetne persze oldani, de ilyen kis elektromos darálót, amibe csak az egyenes ágakat lehet egyenként beledugdosni, legalább 60 órán keresztül kellene zúgatni.

Kérdező: A kerti munkák időpontját az önkormányzatok szabályozzák. Nálunk pl. szombaton csak délelőtt 9-12 közt szabad füvet vágni, vasár- és ünnepnapon (amikor ráérnek az emberek), olyankor egyáltalán nem. A többi napon nincs szabályozva.

Szóval, hogy nálatok van-e szabályozva egyáltalán, azt te tudod megérdeklődni, az önkormányzatnál.

De ahogy írják, nem neked kellene megreformálni a falu életét. Füvet vágni, egyéb zajos munkát végezni inkább nappal kell. Mindig, minden időpontban van olyan a környéken, aki pont akkor akar aludni, hát az így járt.

2020. aug. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!