Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen budapesten élni, vagy...

Milyen budapesten élni, vagy új életet kezdeni ott egy nagyon vidékinek? Furcsa lehet egy 27 éves vidéki lánynak, akk még csak egyszer járt ott 16 évesen osztálykiránduláson?

Figyelt kérdés

Milyen ott élni? Valóban nagyon rohannak ott az emberek és nehéz beilleszkedni?


Én fehérgyarmati vagyok, itt nőttem fel, itt élek, itt dolgozom. Budapestet úgy tudom elképzelni, mintha például valami külföldi ország lenne,nekem ennyire idegen. Képeken nézve gyönyörű város, de kirekesztve érezném magam.


2020. aug. 29. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha tartasz tőle és alapban nem a te világod, akkor nem kell erőltetni! Nem csak Budapestből áll az ország! Neked szerintem elég lenne egy-egy kirándulás, barátokkal, családdal Budapestre és annyi pont elég is lenne.

Én a 40-es éveim közepén költöztem szükségből vidékre, nekem meg ez egy másik bolygó, pedig 10 éve itt élek. A mai napig hülyét kapok a boltokban a lassúságtól, cseverészéstől, az emberek tapintatlan faggatódzásától és még sorolhatnám.

Budapest előnye, de egyben hátránya, hogy a kutya nem törődik veled, legfeljebb csak a felköltözött vidékiek. És igen, ott rohannak az emberek, ha te nem sietsz, lemaradsz (minden tekintetben és vonalon)

2020. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem muszáj (egyből) a fővárosba költözni. Mehetsz pl valamelyik agglomerációs kisvárosba is, ott is van normális munkalehetőség, de ha nincs, megoldható az ingázás (ennek persze nézz utána, mielőtt döntesz egy település mellett). Vagy válaszd Bp kertvárosi részét, Kispest, Pestszentlőrinc, 16.ker pl. Persze nem tudom, milyen az anyagi helyzeted, mert Pesten a kertvárosi (kivéve ha nagyon rossz a tömegközlekedés pl) és a belvárosi albérlet a legdrágább, egy átlagos kis panel nyilván meg olcsóbb.
2020. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Persze, teljesen más mint Szabolcsban, de hidd el, hamar meglehet szokni. Aztán már imádni fogod a pezsgést, és hogy mennyi lehetőség van, meg annyi emberrel ismerkedhetsz 🙂

Saját tapasztalat 😉

2020. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Megismerkedsz a csalók-érdekemberek-kihasználók-gerinctelenek...megtestesítőivel.


Első körökben téged tuti becsapnak mindenhol s mindenben, majd kihasználnak az álszentek....s ez túlzás? Neeem;)


11 év alatt, olyan hatalmasat zuhant mindenben a város, hogy a malacól tisztességesebb lényekkel lakott.

2020. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Szegeny utolso teged nem irigyellek
2020. aug. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Ember függő ki hogy viseli. Egyetemen nem egy olyan embert ismertem meg aki az ország távoli szegletéből jött, kis faluból. Az első pár hónap nyilván fura volt nekik, rengeteg új élmény van olyankor. De 1-2 év távlatából meg sem mondanám hogy nem itt nőttek fel, annyira otthonosan mozognak.

Bármelyik véglet előfordulhat

2020. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

5


Nem azt írom, hogy nincsenek kivételek, de ők is idővel lelépnek a pöcegödörből...tudom.

Az ismerős, hogy "Mit parancsol a kedves ügyfél?" elsőre, amíg nem fizetett?

Ha fizettél s gondod van bármivel, akkor meg "Sajnáljuk, nem tudunk mit tenni!";)

Komolyan venni azt a környezetet, embereket teljesen felesleges, egymás hegyén hátán élősködnek 99,999%-ban s ezt csak a naivak nem látják meg...

2020. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Vidékről költöztem fel. Ahhoz képest nagyon pörgős és rohanós. Kb mindenki rohan mindig, az emberek is feszültebbek. Alapvetően szeretem de havonta jól esik lejönni anyuhoz vidékre, Itt ilyen nyugis az élet.

De pénz miatt nem éri meg, az a baj, hogy amennyivel többet keresel, az mind el is megy a drágább lakhatásra. Az élet is drágább, ott nem iszol kávét 70Ft-ért. De nem is fogsz 170Ft-ért egy kg-os kenyeret megvenni.

Szóval a pénz miatt nem éri meg. Nekem teljesen más oka volt.

2020. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!