Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Székesfehérváron milyen az...

Székesfehérváron milyen az élet? Város? Minden érdekel

Figyelt kérdés
2020. aug. 30. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Vannak rendezvények, fejlesztések. Sok üzlet, hiper, szupermarket. Iskolák, óvodák, bölcsik. Ipari parkok, sok cég, munkahely.
2020. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én külön kiemelném, hogy szerencsés fekvése van, ugyanis Budapest elég közel van akár autóval autópályán, vagy akár vonattal. Ugyanígy a Balaton is nagyon közel van, ez is lehet egy plusz érv.

Ha valakinek nagyobb gyerekei vannak, akkor gimnázium szempontjából jó, több jó gimi is van, egyetem szempontjából viszont felejtős.

2020. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Munkahely: covid előtt gyárakba-sorra- mindig volt felvétel, mondjuk szellemi munkát találni (ismeretség nélkül)-kb annyi az esélyed mint lottó 5-ösre. Talán kivétel ha valami nagyon keresett műszaki diplomád van.

Mostmár gyári meló sincs (bár ez országosan tendencia).


Iskolák akadnak bővel, de felsőoktatás szinte nem létezik.


A fekvése a legnagyobb előnye, könnyen elérhető a főváros, a Balaton.


A városban egyre több a dugó, araszolás, mindenki kocsival megy a WC-re is, tömegközlekedés egy kalap f**s, nem is fejlesztik.


Sok a buta sznob ember meg igénytelen prolik -bár máshol sem különb valszeg.


Nem is valami biztonságos egyébként, sötétben egyedül eszembe nem jutna sehol mászkálni, néhány helyen nappal sem életbiztosítás (belváros kisebb utcái, Piactér, pláza környéke, palotaváros, stb.)-pl.buszpályaudvaron rendszeres az orditozás, kéregetés, kötekedés, de nemrég még bunyót is láttam.

Amit mindenképp kerülj ha kedves az életed- Hübner utca, Mura utca, Hosszúsétatér- ezek Fehérvár "Hős utcái".

2020. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

De én a helyedben inkább elhúznék az országból.


Előző voltam.

2020. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LT1983 válasza:
54%

"mondjuk szellemi munkát találni (ismeretség nélkül)-kb annyi az esélyed mint lottó 5-ösre. Talán kivétel ha valami nagyon keresett műszaki diplomád van." - ez hatalmas butaság, sok Fehérváron a diplomás pozíció ugyanúgy mint a kék galléros, hozzánk konkrétan Budapestről járnak le sokan dolgozni irodai munkakörökbe. Ezt ne hidd el kérdező.


"de felsőoktatás szinte nem létezik." - Corvinus, Óbudai Egyetem, Kodolányi János Egyetem + egy tonna OKJ/felsőfokú szakképzés. Az igaz, hogy Fehérvár abszolút nem tekinthető egyetemi városnak, de azért fejlődik ebbe az irányba is.


"könnyen elérhető a főváros, a Balaton." - valamint a Velencei-tó, Vértes, Bakony stb.


"A városban egyre több a dugó, araszolás, mindenki kocsival megy a WC-re is, tömegközlekedés egy kalap f**s, nem is fejlesztik." - ezzel sajnos egyet kell értenem, de bízzunk benne, hogy javulni fog a helyzet.


"Sok a buta sznob ember meg igénytelen prolik -bár máshol sem különb valszeg." - tapasztalataim alapján országos viszonylatban ebben nem vagyunk "kiemelkedők", ez kb. minden nagyobb városról elmondható.


"Nem is valami biztonságos egyébként, sötétben egyedül eszembe nem jutna sehol mászkálni, néhány helyen nappal sem életbiztosítás..." - ez azért nagyon erős túlzás. Ebből a szempontból sem emelkedik ki Fehérvár a nagyobb városok közül, sőt, inkább mondanám, hogy Fehérvár országos viszonylatban egy biztonságos városnak számít. Pl. éppen múlt héten volt hír, hogy tovább bővült a helyi térfigyelő kamerarendszer hálózat.

2020. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!