Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pár hónapja költöztünk egy...

Pár hónapja költöztünk egy társasházba. Beáztunk a fölöttünk lakótól. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult,hogy beázott a plafon a fölöttünk lakó lakásából, a fürdőszobája van ott. Nem a tulajdonos lakja, változnak a bérlők. Már telefonon beszéltem a tulajjal,szerinte Nála nincs gond,de eljön,megnézi. Nem jött. Közös képviselő segítségét kérjem?

#beázás #Szomszédtól
2020. szept. 5. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Az adott lakóknál miért nem próbálkoztál? Végtére is ők használják a fürdőszobát, nekik kell észrevenni, ha úszik rendszeresen.
2020. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Közös képviselő, valamint a biztosítótokat is értesítsd. Ha esetleg még nincs lakás biztosításotok, akkor köss egyet mielőbb.
2020. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es,airbnb-s a lakás /Budapest/. Ezt akkor tudtuk meg amikor az első eset után felmentem. A tulajdonos szerint nincs gond. Fürdőszobánál vélhetőleg a kád alatt lehet gond,amikor beszéltem az épp' ott lévő bérlővel Ő sem tapasztalt semmit. 2-es válaszoló köszönöm,így teszek!
2020. szept. 5. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként lehet attól is ázni, hogy a fal nincs kellő magasságig felcsempézve, és zuhanyozáskor leázik / átázik a fal.

Nálunk ez volt, amikor véletlen mi áztattuk az alattunk lakót.

Illetve ismerős ez a "nálam semmi gond nem lehet" hozzáállás, amikor a felettünk lakó áztatott el minket többször. Végül kiderült, hogy a kád alatti cső (lefolyónál) repedt meg, de előtte arról győzködött, hogy a tetőről ázunk úgy, hogy az ő lakását kikerülte a víz.


Szerencsére, nálunk nem kellett sosem a közös képviselő, de a biztosító többször is, igen. A #2-esnek teljesen igaza van.

2020. szept. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, engem a felső szomszéd 2x áztatott el.

Miután többször eredménytelenül jeleztem a problémát, leordítottam a fiát, jöjjön le - megnézni!


Ezek után megcsinálták.


De az Ő biztosítója fizetett 3500 Ft-ot...

2020. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt a hozzáállást. Hiába,hogy a mi plafonunk ázik át, a felettünk lakó kára is ha elfolyik a vize, eltört a csöve stb. Lehet,hogy én vagyok eltévedve de ha ez fordítva történik viharos gyorsasággal hívok egy szakembert, és tájékoztatom a szomszédot,hogy elhárítottuk a hibát, köszönöm,hogy szólt és elnézést kérek.


Valahogy mindig arról a részről történik a károkozás akik tojnak az egészre.


A gyerekem lakik a lakásban, aki még hisz a békés úton lerendezésben. Felnőtt, de lehet,hogy az én erőteljes közbenjárásom kell ahhoz,hogy megszűnjön ez a beázás...


Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 6. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem biztos, hogy folyik a vize. Ha zuhanyzik, és kimegy a víz, akkor átszivárog alulra.. egyszerű.. Tudniillik a csempe és a fuga is beissza a vizet, ezért szoktak alá kenni minden új fürdőszobában folyékony fóliát.. Ha ez a ház régi, akkor gyanítom ilyen nincs alatta.

Persze simán lehet, hogy egy cső ment szét náluk..

2020. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!