Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen nem vizes bázisú...

Milyen nem vizes bázisú aranyszínű festékkel tudnàm felújítani, a szeretteim sírkövén a lekopott felirat aranyozását?

Figyelt kérdés
Házilag szeretnèm megoldani, mert arra sajnos nincs pénzem, hogy egy sírkövessel csináltassam meg.

2020. szept. 9. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van otthon rengeteg aranyporunk, a sírfeliratot is azzal szoktuk festeni, szerintem bármi lehet a vivőanyag hozzá, csak bele kell keverni a port.

Lehet kapni, de elég nagy kiszerelésben láttam csak. Ha pesti vagy, tudok adni kis tasakkal is pár száz forintért, nekünk túl sok van.

2020. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Zománcfesték lenne szerintem a legtartósabb (én 15 éve festettem vele házszámot, még bírja), szerintem kapható már aranyban is háztartási festékboltban, de nagyon óvatosan kell felvinni, hogy ne csurogjon meg a függőleges felületen. Az akril is jó pár évet bírni fog, azzal könnyebb festegetni, mert pasztásabb, nem folyós (vizes bázisú, de száradás után már nem oldódik, olyan, mint egy műanyag réteg, szóval az eső nem fogja lemosni, de viszonylag könnyen le lehet kaparni - de kapirgálná?). Vagy a művész olajfesték is bír szerintem egy 5-10 évet, csak drágább (ez fog a leglassabban száradni, nem szabad munka közben elkenni), bár mire lejön, a tubusban még több évig is eláll a maradék, ha gondosan zárod vissza. Egyiket se hígítsd, és olyan vékony ecsetet válassz, mint a betű, és persze tégelyes vagy tubusos festéket vegyél, ne szóróflakonost :) A felületet pedig előtte alaposan zsírtalanítsd és portalanítsd.
2020. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki segíteni próbált de a profi megoldás jóval egyszerűbb és olcsóbb.

Tudom, hogy írtad, de mégis ez a megoldás, mi ezt használjuk oda és kültérre is.

[link]

2020. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

* Ja és ne a bronz színűt, hanem az arany színűt vedd.

Hosszú évek alatt sem jön le a sírkőről.

2020. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Én egy papír-írószer nagykerben vettem filctollat,azzal csináltam. Ott láttam arany színben is

Igazából olyan toll, amiben pici kapszulában van a festék... különböző vastagságban kaphatók.

2020. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2020. szept. 12. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!