Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek milyen praktika vált be...

Kinek milyen praktika vált be a kemény ruhák újra puhává tételére?

Figyelt kérdés

Sajnos mosás után elég kemények szoktak lenni a ruháink, a bőrt is irritálja az anyag. A mosógépünk új (1 éves, elől tőltös), elvégeztem rajta nemrég egy ecetes, 90 fokos átmosást és boltban kapható mosógép tisztítóval is átmostam. A víz viszonylag kemény nálunk.


Próbálkoztam eddig azzal, hogy kis ecetet öntöttem az öblítő mellé, vagy a ruhák közé. Az valamennyire használt, de így se volt az igazi. Most az öblítőt kihagytam teljesen és vízzel higított ecetet raktam az öblítős tartályba. Mosószerre is figyelek, hogy ne öntsek túl sokat.


Ez valakinek bevált? Pár mosás után érezhető lesz a különbség?



2020. szept. 15. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne egy kis ecetet önts az öblítő helyére hanem egy csomót, az öblítőt meg felejtsd el. (kivéve ha az illata miatt használod, mert amúgy az ecet olcsóbb, kevésbé környezetszennyező, jót tesz a mosógépnek és ugyanúgy puhítja a ruhát)
2020. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne használj öblítőt, mert attól kemények a ruhák, csak ecetet.
2020. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem használtam öblítőt és soha nem voltak kemények a ruhák.
2020. szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor 20%-os ecettel töltsem fel nyugodtan az öblitős tartályt legközelebb?


Most mércés kanállal mértem az ecetet, mert féltem, ha túl sokat töltök, akkor ecet szagú lesz a mosás.


Nem ragaszkodom az öblítőhöz, mert tényleg durva anyagúak lettek a ruháink és be is gyulladt miatta a bőröm.

2020. szept. 15. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát érdekes. Nálunk nagyon kemény a víz, és öblítőt használok,de nem tészre, hogy a ruhák kemények lennének.Szerintem talán nem mindegy, hogy milyen és mennyi öblítőt használtok.(Én sima Tesco-s öblítőt, de kb 2-3x annyit, mint amennyi a javaslatban van.)
2020. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mosás update:


Most este leszedtem a ruhákat, összehajtottam őket és az egyik nyári ruhám valami elképesztően puha lett! :) (A vászon zsák anyagára emlékeztetett az utóbbi időben leginkább..).


Úgy tűnik, jó ötlet ez az ecetes öblités! A kemény törölközőkre leszek még kíváncsi...

2020. szept. 15. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!