Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy porszívót használok,...

Ha egy porszívót használok, és közben a konnektor durran egyet és a porszívó vezetéken egy kus lyuk lesz (olvadas)...?

Figyelt kérdés
...akkor az a porszívó már hasznâlhatatlan és nem kellene próbálni újra bedugni konnektorba ugye?
2020. szept. 18. 19:38
 1/5 A kérdező kommentje:
És füstöl is a durranàskor. Ez kimaradt
2020. szept. 18. 19:38
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem ártott volna részletesebb leírás a vezetéken keletkezett "lyuk" elhelyezkedéséről, szóval, hogy a dugvilla közelében volt-e, illetve mi füstölt (a porszívó belseje vagy a vezetéken keletkezett lyuknál ?). Így a leírásból arra tudok következtetni, hogy a porszívó elektromos vezetékében megtörtek a belső vezetékek és ott rövidzárlat keletkezett. Ha így van (ezt látatlanba nem lehet 100%-osan megmondani), akkor a vezeték kilyukadásának helyén el kell vágni a vezetéket és egy új dugvillához kell szerelni. A későbbiekben pedig óvatosan kell bánni a vezetékkel és nem tekergetni, csavargatni, megtörni.
2020. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem a konnektor durrant. A vezetékben átszakadt a szigetelés és összeégett a két kábel. A zárlat durrant. Attól olvadt meg a külső szigetelés is.

Ha nem akarsz áramütést kapni ne használd.

2020. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rögtön a dugvilla alatt olvadt.

Nem a porszívó füstölt. Vagy a konnektor vagy a vezeték, fene tudja, szaladtam lekapcsolni az áramot.

2020. szept. 18. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Akkor a dugvilla alatt tört el a vezeték. Valószínűleg innen jött a füst, elpárolgott a vezetékből 1 mm. A porszívónak feltehetőleg semmi baja nem lett ettől. Veszel 5-600 Ft-ért egy szerelhető dugvillát (a porszívón valószínűleg ráöntött van), ezt felrakod a törés elé 2 centivel, és mehet a szívás megint. Nem bonyolult a felszerelése, én ilyet már 6 éves koromban csináltam, az otthon talált cuccokból világítást csináltam a macskának a fészkébe... (Mondjuk, levertem a biztit, mert zseblámpaizzót használtam, de a dugvilla az profi módon lett bekötve.)
2020. szept. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!