Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az én nevemen van a lakás...

Ha az én nevemen van a lakás és apámé a haszonélvezeti jog?

Figyelt kérdés
És ha nem jövünk ki egymással, akkor közös megegyezéssel elküldhetem a lakásból?
2020. szept. 27. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Közös megegyezéssel azt csináltok amit akartok.

De ha nincs megegyezés, neked kell menned!

2020. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog.Többnyire holtig tart, kivételes esetben előfordulhat másfajta megállapodás.

Ha lemond róla, akkor lesz a te jogod előbbre való. Illetve, ha nem megfelelő módon kezeli a tulajdonod, akkor lehet járkálni bíróságra, de nem ilyen piszlicsáré indokkal, hogy nem jöttök ki..

2020. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezönek van joga arra, hoyg eldöntse, ki élhet a lakásban és akár a tulajdonost is kizárhatja a lakáshasználatból.

(Söt akár ki is adhatja a lakást másnak és a lakbér neki jár, a tulajdonosnak ebbe sincs beleszólása.)

A tulajdonos nem küldheti el a haszonélvezöt, erre nincs joga.

AZ egyetlen dolog, amire a haszonélvezönek nincs joga, az az, hogy nem adhatja el a lakást.

A tulajdodonos elvileg eladhatja, de a haszonélvezeti jog megmarad, azaz az új tudjadonosra is kötelezö érvényü.


Ha nem jöttök ki apáddal, akkor ö elküldhet téged, te nem öt. De ha megegyeztek abban, hogy elköltözik, akkor kérhet emiatt kártérítést arra az idöre, amíg nem él a haszonélvezeti jogával.

2020. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!