Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy mennyi a haszonélvezeti jog értéke abban az esetben ha 1/1-ben én vagyok a tulajdonos de 2 haszonélvező van az ingatlanon ( 48 évesek ) 3,5 millió forint a ház értéke! Mennyit kell fizetnem nekik fejenként?

Figyelt kérdés
Haszonélvezet, ingatlan , otthon

2018. dec. 27. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Toluk fugg. Ingyen is lemondhatnak rola, de 10 milliot is kerhetnek erte, megegyezes kerdese.


De a haszonelvezeti jog pont arra van hogy nem akarjak eladni a lakast, eletuk vegeig lakni szeretnenek benne. Te csak azert vagy hogyha ok mindketten meghalnak, akkor te orokold az ingatlant teljes egeszeben.


De amugy feltetelezem hogy fejenkent 1,25 milliot kene fizetned nekik ha annyi a haz erteke, de kerhetnek tobbet is ha ugy tetszik nekik. Viszont vigyazz at ne vagjanak, ehhez ugyved kell es a penzt csak neki szabad odaadni.

2018. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
bocs nem 1,25-ot, hanem 1,75 Milliot
2018. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincs ebben az esetben meghatározott értéke a haszonélvezeti jognak. Akár azt is kérhetik, hogy biztosíts számukra egy másik egyenértékű ingatlant, persze ez számodra semmilyen előnnyel nem járna.
2018. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
82%

Nincs konkrét értéke. Annyi, amennyiért lemondanak róla.

Kérdés, hogy mit szeretnél a házzal. Lakni benne vagy eladni. Meg hogy ők ott laknak-e, vagy csak áll üresen, netán ki van-e adva.

Én mondjuk 500 000-nél többet nem fizetnék nekik fejenként. De , 1.75 millát egészen biztos nem adnék nekik.

Persze, ha neked sűrgössen lakhatást kell találnod, akkor te tudod meddig mész el.

2018. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát a haszonélvezők olyanok , hogy egyáltalán nem foglalkoznak a házzal 10 éve nincsenek ott és nem is voltak ott soha sem , nem foglalkoztak a házzal 2008-ban ki is köttették a villanyt gázt mindent és hagyták csak roncsolódni
2018. dec. 27. 14:35
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Jól írta az 1-es válaszoló, miután kijavította magát 2-es válasszal. Tehát a ház értékét kell kifizetned a haszonélvezőknek (fejenként 1,75 mil. Ft, ha a ház értékét veszitek alapul, egyébként pedig - ahogyan többen is írták - megegyezésen múlik..).

Csakhogy! Nem írtad meg, de az elődöm is, én is feltételezzük, hogy ők el akarják hagyni a házat, illetve Te szeretnéd tehermentesíteni a haszonélvezeti jogtól. Ellenben ha ők nem akarnak a házból elköltözni, akkor tűrnöd kell őket haláluk napjáig. Jó ha tudod, hogy ez a joguk nem öröklődik!

Az 1-es válaszolót kicsit tévedett, mert ezt írta: " Te csak azert vagy hogyha ok mindketten meghalnak, akkor te orokold az ingatlant teljes egeszeben."

Ez téves mondat. Te nem csak ezért vagy, sőt egyáltalán nem ezért vagy. Te örökös vagy, 1/1-ed tulajdoni hányadban. Tehát a haszonélvezők halála után nincs mit örökölnöd, mert nekik házban semmilyen örökölhető joguk nincs. Már most a tied, teljes mértékben.

2018. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Biztos nem ok nélkül ők a haszonélvezők. Talán ők lettek volna az örökösök, de lemondtak a javadra, viszont a haszonélvezeti jog maradt nekik, hogy amíg éknek, ne tehesd őket földönfutóvá, ne tudd elzálogosítani stb.

Ennek tényleg nincs meghatározható értéke. Erről senki nem mond le szívesen, ami érthető is a mai világban.

2018. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

ha 10 éve nem laknak ott, akkor ráutaló magatartással lemondtak a haszonélvezeti jogukról. (nem gyakorolják azt)

irány egy ügyvéd, és ő majd segít, hogyan lehet levenni ezt a terhelést az ingatlanról.

2018. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Van a haszonélvezetnek ellenértéke, itt le van írva hogy kell kiszámolni.


[link]

2018. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van a haszonélvezetnek számítható ellenértéke, ha a haszonélvező nem mond le a haszonélvezeti jogáról.
2018. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!