Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet öntött vas...

Hogyan lehet öntött vas radiátort légteleníteni panelban?

Figyelt kérdés

Az a szomoru helyzet, hogy (ugye nyáron) szokták központilag de én elzártam.

Most hogy jön a fűtési szezon, kinyitottam őket, és olyan mintha csobogó hangot hallanék, gondolom azért mert levegő van benne.

A problémám az hogy ez a régi fajta öntött vas radiátor és nincs rajta szelep (ugy mint az ujabbakon).

Ilyen esetben mit tudok csinálni?

köszi



2020. szept. 28. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Ha elzártad, van rajta szelep. Ott a hollandit egedd meg lassan. Edényt rakj alá, és nehogy teljesen széttekerd, mert nagy ázás lesz.
2020. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Légtelenítőre gondol a kérdező, az nincs rajta.

De tényleg úgy szokták légteleníteni az ilyeneket, hogy felül meglazítják a hollandit, aztán ott kijön a levegő. Meg a víz is, erre kell a kisvödör.

Ha van vízimértéked, nézd meg, jó irányba lejt-e a radiátor teteje. Ha esetleg a cső irányába lejt, akkor a másik oldalán kell légteleníteni, a dugó meglazításával (ha van ezen a típuson), de ez veszélyesebb, könnyen kiugrik, mire már engedné a levegőt.

2020. szept. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felül elzárni, alul kinyitni, kisvödröt ráakasztani és szétcsavarni a csapnál a csavarját. Ne egyedül csináld, hanem olyannal aki már csinált ilyet.
2020. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!