Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért verte le a megszakítót?

Miért verte le a megszakítót?

Figyelt kérdés

Lakásom alatt 2 részes a pince. Egyik részében dolgoztam, majd a konnektorból ki húztam a fúrót, és abban a pillanatban le verte a biztit.

A visszakapcsolásnál tapasztaltam, erősebb a zárlat, mert nem csak a 10 A biztit, hanem a 16 A-at is le verte, többszöri kapcsolásra is.

Mivel csak 1 konnektor van, a két helységben hősszabitokkal oldom meg az áramot. Azt a konnektort ki iktattam, és mindig veri.

Az egyik részében világítás van, de az összes konnektorban nincsen feszkó!

Mi okozhatja a zárlatot??



#zárlat, #áramkör, #világitás, sötétség
2020. okt. 1. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit ertesz azalatt hogy kiiktattad?
2020. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

""Mivel csak 1 konnektor van, a két helységben hősszabitokkal oldom meg az áramot""

Vagyis azt a a hősszabitót ki iktattam.

2020. okt. 1. 00:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A konnektorod zarlatos, osszeer benne valahol ket vezetek vagy a konnektor alatti burkolaton keresztul ernek ossze.
2020. okt. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy valahol máshol, ezt keresni kell. 10-16A levágja szinte egyszerre, nem szelektívek(talán csak nagy távolságnál).
2020. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek után keresnem kell a hibát.

Csak azt nem értem, azt a hószabitót ki vettem, és (ki iktattam) és még mindig le verte...

Azért amennyiben van még valakinek 5lete, megköszönöm.

2020. okt. 1. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
van multimetered?
2020. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves segítőkész emberek!

Megtaláltam a hibát, megosztom veletek!


A csőtermosztát vezetéke rá esett a kazán füst csövére, és az megolvadt. Az okozta azt a rettenetes zárlatot.

Tudom felvetődik bennem is a kérdés: pont abban a pillanatban amikor kihúztam a konnektorból??

Igen, Én sem akarom elhinni!

Tanultságból: több figyelmet! Pedig 1 hete koromtalanítottam a kéményt, és nem láttam, igaz csak szemre vételeztem!

Köszönet mindenkinek.

2020. okt. 1. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Koszonjuk az erdekes esetet! Tanubizonysag, hogy veletlenek vannak!
2020. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!