Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért old le a FI relé?

Solyom123 kérdése:

Miért old le a FI relé?

Figyelt kérdés

Egy családi házban,egy azon fázison de mégis külön részre van osztva 3szoba,és a másik rész pedig a konyha fürdő és műhely..

Lényeg az,hogy felkerestek azzal a panasszal,hogy pár napja minden oknál fogva leold a fi relé.. Mikor milyen időközönként...fogyasztók kihúzásával is fenn áll a probléma..

Eon által telepített fi relét kikötötte az eon a mai nap,azzal az indokkal hogy valószínű rossz ha le old oknál fogva egyszer 5percáskor 6óra múlva.

Megkértek,hogy rakjak fel egy új 25amperos és 30mah os relét...

Bekötöttem,viszont a hátsó részleg (konyha,furdo,mühely) leold a relé a megszakító felkapcsolásakor..

Lekötöttem a szondáról a földelést hogy ne lehessen hiba áram.. Mégis leold a fi relé a megszakító felnyomásakor..

Mitől lehet??



2017. márc. 27. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert a (konyha,furdo,mühely)ágon van valamilyen gyenge szigetelésű fogyasztó, -bedugva, bekötve! Ami azon az áramkörön van, -egyenként- le kell választani, addig míg meg nem találod!
2017. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Minden fogyasztó ki van húzva a dugaljakból!

Egy nulla 4-es wagó volt el olvadva azt ki cseréltem,de ugyan úgy fenn áll a baj..

Kötő dobozokban nincs elégve,elolvadva semmi! Idáig 20évig üzemelet hibátlanul,egyik naprol a másikra valami galiba lett..

2017. márc. 27. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Valahol nulla-föld zárlat van, különben a kismegszakító is leoldana. Elég ha csak a nulla vezeték szigetelése megsérül egy helyen, és nedvesség is van. Nálam egy egér rágta meg a kábelt egy hidrofor aknában, de csak a nullát. Már ez is elég volt a leoldáshoz. Csak úgy lehet megtalálni a hibát, ha szakaszolsz. A 30mA annyit jelent, hogy kb. 7 watt szivárgó teljesítménynél leold az ÉV relé.
2017. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Bekötöttem,viszont a hátsó részleg (konyha,furdo,mühely) leold a relé a megszakító felkapcsolásakor."

Tehát a FI relé nem hibás.

Miként a többiek írják, a lekapcsolásnak oka van.

2017. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Attól,hogy a szigetelés neadj isten hibás valahol az nem jelenti azt,hogy el is "szivárog" valamere az áram nem?

Esetleg rosszul meghúzott megszakító? Vagy kontakt hiba is szóba jöhet?

Mert a tulaj szerint volt,hogy random le oldott a fi relével együtt a b16os megszakító is.. De miért időközönként??

Egy darabig jo egy napig,utána egy óra alatt esetleg levágja 5-ször is miközben fogyasztók ki vannak húzva..

2017. márc. 27. 21:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Világìtás? Gázberendezès kombinálva van villannyal ( kazán, kombinált tűzhely)?

Szelektálni kell. Köss le teljesen egy- egy hejisèget.

2017. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első körben kötném a földelést. Vissza dugnék minden fogyasztót hogy ne csak véletlenszerűen hanem folyamatosan produkálja a hibát. Terhelés. Egyenként leválasztani a fogyasztókat.Nekem tegnap egy mezei hosszabbítóvolt a ludas,semmi külsérelminyom,újszerű kinézet.Ha mégsem találnám akkor a hálózat végétől indulva bontanám a nulla kötéseket míg fent nem marad a relé.Így legalább be lehet határolni.
2017. márc. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy napokig jó, aztán van, hogy leold 5 percenként pont arra a dologra utalhat, hogy párásodás okozza a 0-föld zárlatot!

Egyébként csinálhat ilyet akár több állandó üzemű tápegység is, akár sok, silány minőségű driverrel működő LED-es lámpa is! Ne kérdezd miért, sosem tudta nekem senki sem rendesen elmagyarázni, annyit tudok, hogy valami felharmónikusok miatt, de hogy mik azok, kik azok, mit jelent, szégyellem, de nem tudom, mindenesetre ez esetben akkor jelentkezne csak a hiba, ha felkapcsolod a lámpát.

Fogyasztóknál nulla-föld felcserélésnél sem feltétlen old le a fi, csak egy bizonyos terhelés után, ez is okozhat ilyen látszólag random szerű leoldást, mindenesetre ezt esetedben nem tartom valószínűnek. Valahol sérülésnek kell lennie, ami párát kaphat.

Kaphat párát úgy is akár csőben is, ha valamelyik cső egy fűtött helyiségből áthalad egy fűtetlenbe vagy padlásra feláll pár pipa, aminek a vége nincs fent tőben levágva és leszigetelve. Sérülés meg történhet behúzáskor is, ha valaki nem tartja rendesen irányba a vezetéket behúzáskor, akkor a cső széle megtudja sérteni, letudja hántani a vezeték szigetelését, elég ha mondjuk elvékonyodik valahol a szigetelés emiatt, majd ha behúzáskor némi vakolat törmelék is bejutott a csőbe és párát kap, az szét tudja "enni" a szigetelést... Szóval ja, tapasztaltam már én is ilyet, hogy évekkel később jelentkezett csak hiba, sérült szigetelés miatt.

Nem teljesen értem, hogy vannak az áramkörök, ha jól értem 1 biztin 3 szoba, egy másikon a konyha, fürdő, műhely? Mindenesetre szét kellene szedned az osztásnál a kötéseket és egyenként rákötni az onnan elmenő vezetékeket, így kiderülhet, hogy az osztás előtt vagy után van-e hiba, csak így tudod behatárolni, ha megvan, akkor meg nyilván kihúzod azt, amit hibásnak vélsz és végignézed a vezetéket. Mindenesetre jobb ha nem egyedül mész, mert egy kolléga nagy segítség a tisztán látásban, pontosan tudom, hogy hibakeresésnél ha egyedül vagy és sokáig nem jössz rá mi a hiba, egy idő után már egyszerűen gondolkodni sem tudsz az idegtől, pláne ha még ott ácsorog a tulaj, és kérdezget, hogy megvan mi a gond, elmeséli tegnap miért ment le, mikor ment le, unokák, gyerekek hogy vannak, mit csinálnak, ki beteg, mekkora bajban van, mennyire vacak az élete stb...

2017. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: Te villanyszerelő vagy? Van valamilyen releváns villamos végzettséged?
2017. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!