Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Félek a költözködéstől,mit...

Róbert dávid kérdése:

Félek a költözködéstől,mit csináljak?

Figyelt kérdés
szóval most albérletbe lakunk anyukámmal óbudán,és már megszoktam ezt a környéket erre anyukám nyert önkormányzati pályázaton lakást békás megyeren. Nemtudom ennek örülni kéne vagy sem. a duna felőli oldalon nyert. decemberbe költözünk be,de én rettegek az új környéktől és maga a tudat hogy költözünk Békásmegyerre. Nem laktam ott sosem nem tudom mennyi a réz börű állitólag sok,én meg nem szeretnék ilyen helyen lakni. Egy lakótelepi ház 15 emeletes,mi a 4 ik emeleten fogunk lakni. Viszont innen már nem rakhatnak ki minket mert anyukám lesz a tulaj. Nem mindenkinek adatik meg sajnos saját lakás. 29/F

2020. okt. 9. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Mitől félsz?

Százszor jobb mintha a 8. Kerületi gettóba mennének.

Budai hegyek, omszki tó, stb.

Szerintem jobb mint Óbuda.

2020. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

29 évesen félsz...??

Van egyéb problémád/betegséged is?

2020. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
ÖNkormányzati pályázaton öröklakást nyert...?? Ööööö..... nem értesz félre valamit?
2020. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

#2

Szerintem igen, ezért is kapták meg a lakást. (Tudod, a pontszámok!)


Kérdező!

Anyukád nem tulajdonos lesz, hanem főbérlő és sokkal, de sokkal jobb lesz mint az albérlet.

Ne félj semmitől, jó lesz nektek!

2020. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Az sem albérlet volt!! Kiirthatatlan a fejekből ez a szocializmusbeli fogalom.


Ha magánembertől, tulajdonostól bérelsz lakást, az NEM albérlet.

2020. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Lepontoztátok az #5. válaszolót, pedig teljesen igaza van.

A tulajdonostól bérli a főbérlő (rövidebben: bérlő), a főbérlőtől (bérlőtől) pedig az albérlő bérli.

2020. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. és békásmegyeren mennyi a cigány?
2020. okt. 10. 14:49
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

#5-#6


Nem azért lett lepontozva, mert grammatikailag nincs igaza, hanem mert totál felesleges megjegyzés (offolás) volt a válasza.

Mindenki pontosan tudta és tudja, hogy miről van szó a kérdésben, ráadásul lassan, de biztosan ez a lakhatási forma így ment át a köztudatba.

Ahogy annak idején a "maszek" szó is megszületett (Kellér Dezső által)a "magánszektorból" és mára teljesen elfogadott, bár mint megkülönböztető fogalom ebben a mai világban lassan kikopóban van.

Tehát tök felesleges ezt minden ilyen kérdés alá odaírni, mert nagyjából mindenki tudja!

2020. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon egyszerű. Hagyd anyudat költözni, te meg menj máshova. 29 évesen éppen ideje lenne.
2020. okt. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én örülnék neki, hogy anyukám stabil helyzetbe kerül. Nem akarok szemét lenni, de gondolom nem laksz már otthon sokáig. Így legalább nem kell anyukád miatt aggódni, nem érzed majd úgy, hogy cserben hagyod, egyedül kell boldogulnia.

Szóval fogd fel jól. A költözés sosem egyszerű szerintem, de hamar meg fogod szokni

2020. okt. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!