Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A turbókazánom szakaszosan...

A turbókazánom szakaszosan fűt fel a beállított hőfokra! Ez természetes vagy rendellenes dolog?

Figyelt kérdés
Az immergas turbókazánom szakaszosan fűt fel! Ez azt jelenti hogy mondjuk felveszem a termosztátot 20 fokon 24 fokra és ekkor beindul a kazán, de nem megállás nélkül megy 24 fokig, hanem 1.5 percet megy és kb.3-5 percet áll és ezt ismételgeti.Azt gondolnám, hogy ilyenkor addig megy a kazán, amíg el nem éri a kívánt hőfokot, esetleg nyílván lemodulál, de ez nem ezt csinálja,hanem fogja magát és teljesen megáll. Nem csak a láng áll meg benne, hanem egy kis idő után a cirkó is. Aztán pár perc után újra folytatja a felfűtést! Természetes ez, vagy a termosztátom csinálja a galibát?

2020. okt. 10. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy a kazán teljesitménye, nem tud a szükséges mértékben le modulálni. De akkár az is lehet hogy termosztátt van túl közel valamelyik hőleadohóz. Igy hogy semmit nem tudunk a rendszerről nem sok mindent lehet mondani. A jelenség régota fönnál? Hideg időben is jelentkezik?
2020. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még alacsony a vízhőfok beállítás és az állítja le. Lassan keringtet a szivattyú, gyorsabban melegszik a víz és ezért fűti túl.
2020. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt a lakást most vettem,így nincs sok fűtési tapasztalatom.

Sajos a kazán valóban nem kicsi, 28 KW-OS! A lakás viszont nem túl nagy, csak 60m2. 4 radiátor van benne. A szobákban 600x1600 és 600x1400-as radiátorok, a konyhában 600x1300-as radiátor, a fürdőszobában meg egy 60ox1700-as törölköző szárítós radiátor van. A ház fala B30-as, szigetelés nélküli. A nyílászárók újszerű műanyagok.

A termosztát az előszoba-közlekedő falára van felszerelve, távol minden fűtőtesttől. A wc és kamra fűtetlen. Én a termosztátra gyanakszom, hogy az állígatja le a kazánt. Találtam benne egy menüpontot, valami periódus/óra, ami 6-ra volt állítva! Sajnos csak 3,6,9,12-re lehet állítani a periódust, amit az előző lakásom termosztátjánál nem is lehetett állítani! Szerintem veszek egy Computherm termosztátot és megpróbálom azzal!

2020. okt. 11. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószinű túlnagy a kazán. A hőszükséglet valoszinű soha nem megy 6-7 KW főlé. Ilyenkor meg lehet 1-2 KW is. A termosztátnak valoszinű semmi köze a jelenséghez.
2020. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kifigyeltem! Sajnos valóban úgy tűnik, hogy a kazán túl nagy ehhez a rendszerhez és nem a termosztát okozza a galibát! Figyeltem a kazánt! A kazán kijelzőjén indulásnál minden digitális lángintenzitás jel a maximumra megy föl. Aztán szépen lassan tűnnek el a "ledoszlopok" végül már csak a kis gyertyaláng marad. Ez már gondolom a legkisebb lemodulált lángteljesítmény lehet, de ennek ellenére a beállított előremenő 60°c még mindig ballag fölfelé 65°c-ig, ahol megáll a kazán. A termosztáton még mindig ott a kis lángjel, tehát még fűtene, de a kazán túlhevül és gondolom letilt!

Minden radiátorom forró, nincsenek thermofejek, amik tovább folytanák a rendszert! Remélem, ha bejön a hidegebb idő valamelyest javulni fog ez a ki-be kapcsolgatás probléma és a kazán egyenletesebben fog működni! Köszönöm a segítséget mindenkitől!

2020. okt. 11. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Az valóban túl van méretezve. Így meg sokat fogyaszt.
2020. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e lehetőség a legkisebb lemodulált lángot még kisebbre vetetni egy Immergas-os szerelővel? Az is lehet, hogy a hideg majd megoldja a problémát mert a csövek a falban mennek, ami viszont nem túl vastag, csak B30-as. Majd meglátjuk...
2020. okt. 11. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz az immergas kazánok teljesítményét lehet csökkenteni, még szerelő sem kell hozzá mert a használati útmutatóban benne van , hogy hogyan kell csinálni.
2020. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!