Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerettek Baranya és Tolna...

Szerettek Baranya és Tolna megyében lakni?

Figyelt kérdés
Mióta éltek ott, melyik városban/ faluban laktok, milyen a közlekedés (tömegközlekedés is),a szórakozási lehetőségek, a munka vállalás mennyire nehéz, a környék milyen, lakosok stb. Kort is írjatok légyszives, minden érdekel.
2010. aug. 8. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:

18 évet éltem Tolnában egy Paks melletti faluban. Jó volt, nyugalom, biztonság, a lakosság is elfogadható. A dolgozók 90%-a Paksra jár(t) be az atomerőműbe dolgozni, helyben nem sok lehetőség van. A tömegközlekedés sz..r volt, mint általában a falvakban.


23/F

2010. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én Pécsen lakok.

Itt laktam 18 évig, aztán az egyetem alatt 6 évig Budapesten, majd pár éve ismét visszaköltöztem Pécsre.


A tömegközlekedés a városon belül szerintem nem rossz. Én egy külsőbb, nyugisabb, kertvárosias városrészben élek, de 5 percre van tőlünk egy buszmegálló, a végállomás 10-re, ahonnan átszállás nélkül a város nagy részét el lehet érni. A belvárosban pl 15-20perc alatt bőven bent vagyok.

A városon kívüli tömegközlekedés már nem annyira jó. Vonattal, IC-vel Budapest 3 óra, de mostanában mindig van 20-30perc késés is. Busszal 4 óra, pedig végre megépült az M6-os. Balatonra busszal 4-5 óra alatt lehet elérni, pedig alig több, mint 100km-re van. Szerintem ez nagyon gáz.


A szórakozási lehetőségekkel szerintem nincs gond. Főleg mióta Kulturális Főváros lettünk. Mindig van valami program. A belvárosban rengeteg a turista. Külföldiek is.

Ezen kívül is van minden, plaza, mozi, stb. Nekem legalábbis nem hiányzik semmi.


A munkavállalás már más kérdés. Nagyon nehéz munkát találni. Főleg ha pl nem egy Tescoban akarsz árufeltöltő lenni, hanem a szakmádba akarsz elhelyezkedni. Évekig kell várni, mire kapsz egy nem is jó, csak megfelelő állást.

Sajnos ez Pécsnek a hátulütője. Ha ez nem lenne, nekem ez lenne a világon a legjobb hely.


A lakosokkal kapcsolatban nem tudom pontosan mire gondolsz. Ahol én lakok, ott annyira nem jellemzőek a cigusok. A keleti városrészekben már azért vannak egy páran. De összességében és arányaiban is jóval kevesebben vannak, mint Bp-en. Sőt hajléktalan sincs talán annyi. Nincs olyan bűz, kosz, mocsok mindenhol, mint ott.


27/F

2010. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én életem első 15 évét Szekszárdon éltem le. Amikor kicsi voltam, szerettem, de hamar kiderült, hogy ha az ember egy kicsit is változatosabb életre vágyik, akkor nem elég. De máig hazajárok, mert a szüleim még ott élnek. A távolsági közlekedés kibírható, a helyi nem valami fényes, van olyan vonal, ahol csak délelőtt és délután megy egy-két busz, nem éri meg rá várni. Szórakozni tudsz a kocsmákban, a két diszkóban, az évente megrendezett 15 fesztiválon, ahol mindig ugyanaz a pár száz ember vesz részt ugyanazzal a műsorral, valamint van színház, ahol kb havonta egy színdarabot megnézhetsz - ha épp tetszik, amit adnak. Természeti szempontból szép helyen van szerintem, a város egyik fele síkságon, a másik a dombokon helyezkedik el. Körülötte vannak szőlők, földek, erdő...

A lakosok számomra olyanok, mint a falusi emberek, elég lemaradottak, az értékrendjük számomra nem elfogadható (pl. előbb költenek italra, mint utazásra). Tanulási, művelődési lehetőség nem nagyon van.


Szép város, de inkább csak nyaraló, pihenőhelynek tekintem, ott élni nem tudnék, mert teljesen besavanyodnék.

21L

2010. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én Komlón lakok és utálok itt lakni és anyukám is...


14/L

2010. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor mért nem költöztök el?

Amúgy Komlón én se szívesen laknék. Állítólag kicsi, lepukkan és sok a proli meg a cigus.

Még szerencse, hogy pécsi vagyok. :)

2010. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát én elakarok meg anyu is de most nincs nagyon pénzünk erre.. apa meg nem akar elköltözni -.-" mert,hogy szerinte "máshol se jobb"-.-"
2010. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem.
2010. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez van.. Sprite.
2010. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!